Yabancı birisine türkçe bir müzik önerecek olsanız ne olurdu?

Hem devletin bekası için hem de sizin karakterinizle çelişmeyecek bir müzik. Ne olurdu mesela?

Barış manço
Mfö
Candan erçetin
  • i ve been mistreated  (06.10.15 23:18:26)
  • mayeskuel  (06.10.15 23:18:31 ~ 23:19:19)
benim arabada falan calarken duyulup bizzat sevilmis olanlar:
mor ve otesi (ozellikle de bir derdim var)
zeynep casalini - duvar pop olaraktan
daha sert seveler de kurban'in sari cizmeli mehmet aga ve yaz dostum cover'lari

edit: unuttum, bi de pinhani'nin ilk albumden epey bi sarki

bunlar hep milletin sevdikleri. hem kendilerine yakin (arap degiller tabi), hem de otantik buluyorlar ayni zamanda. ondan kelli.
  • whoami  (06.10.15 23:19:12 ~ 23:21:37)
Duman'ı ve Tarkan'ı genelde çok beğeniyorlar.

Bir kere kareoke'de Çelik'le coşuyoruz diyen liverpool'lu birine rastlamıştım. Dongi don.
  • noluyo yaa  (06.10.15 23:24:43)
Yeni Türkü dinletiyorum ben, Yedikule'yi ve Cevriye'yi seviyorlar. Hem etnik, hem hareketli geliyor. Yavaş şarkıları aynı etkiyi yapmıyor, çünkü onların sözlerini anlamıyorlar.
MFÖ de dinletmişliğim var, o da ilgi görenlerden.
Bir Latine ise ne dinletsem beğenmedi, en son Serdar Ortaç dinleyip "baila baila" diye oynamaya başladı, o istisna.
  • aychovsky  (06.10.15 23:27:48 ~ 23:28:05)
sanırım bu ara sorsalar 3 hürel önerirdim.
tarkan şımarık ve kış güneşi ki az çok biliyorlar zaten..
kuan'dan bişeyler olabilir. pirlere niyaz ederiz?
mfö yazılmış +1
  • azizakin  (06.10.15 23:29:51)
selda bağcan tabii ki

  • sen de git sen de unut  (06.10.15 23:32:41)
candan erçetin
cem karaca
baba zula
brenna maccrimmon
  • kuzey li  (06.10.15 23:36:36)
bolca özdemir erdoğan dinletmişliğim var, seviyorlar.

  • dirty pussy and cock  (06.10.15 23:37:07)
erkan oğur'dan bişeyler

  • kül  (06.10.15 23:39:23)
Baris manco dinletebilirim. Bir de Gokhan turkmen'den "tas" sarkisi olabilir. Kendim turkce muzilk sevmem zaten, dinletebilecegim pek bir sey yok.

  • stavro  (06.10.15 23:47:52)
karşındaki kişinin müzik zevkine göre değişir tabii ki.
metalci - pentagram
rakçı - duman, mvö, manga, şebnem
popçu - sertap erener, yalın, mabel matiz vs
  • peggy  (06.10.15 23:57:52)