[]

erasmusu yüksek lisansta yapma

daha önce sorulmuş nasl oluyor diye, ama tez aşamasında gitmeyle alakalı pek bişi bulamadım. hiç ders bırakmıcam,hepsini bitirip öyle gidicem ve burdaki danışmanım izin verdi diyelim. şimdi okul dedi ki muhakkak ki tezini burda sunmalısın çünkü buranın öğrencisisin. eyvallah. ordaki (gideceğim okuldaki) beraber çalıştığım hoca demicek mi ki o kadar çalıştık, beraber yazdık tezini burda da sun diye?

2- almanya'da yapmayı istiyorum, derslerin hepsi almanca genelde kabul alırsam herhalde ingilizce iletişim olur sanıyorum da tezi burda türkçe sunabiliyor muyum?

3- aynı sene hem erasmus hem erasmus +'a gidilebiliyor mu?

bonus soru : erasmus +'la ilgili net bişi yok o sadece staj oluyor değil mi?

 
Bilgim yok ama bugün koordinatör konuşurken bununla ilgili birkaç şey duydum. Tez olayı okuldan okula değişiklik göstermekle birlikte gideceğiniz okula baya bir önceden haber vermeniz gerekiyormuş. Bazı okullar hiç izin vermezken bazıları sadece imza atıp gönderiyormuş falan. Bazıları ise araştırma yapıp sunmanızı falan bekliyormuş.

3. Soru ile ilgilide erasmus programının adı değişti. Erasmus+ oldu. Erasmus+ öğrenim hareketliliği, erasmus+ personel hareketliliği gibi başlıklar altında bölümlere ayrıldı diye biliyorum. Sadece staj değil yani. O erasmus+ staj hareketliliği olarak geçiyor yanlış hatırlamıyorsam. Aynı sene içinde hem erasmus hem de staj yapmak istiyorsunuz sanırım. O biraz okula kalmış. Uluslararası ofisinizi ikna edebilirseniz yapabilirsiniz. Bunu engelleyen bir yasak yok diye biliyporum. Sadece 2. kez erasmustan yararlanacağınız için sıralama yapılarken 15 puanınız kesiliyor gibi bir bilgi aklımda kalmış.
  • schmendrickinkukuletasi  (06.10.15 21:07:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.