sabahları uykuyu açmak için ne yapabilirim

sabahları çok erken kalkıyorum. 6,15te uyanıp 6,30da yola çıkıyorum ve yaklaşık 45dk araba kullanıyorum. ama işe varana kadar neler neler çekiyorum uyanık kalmak için. hareketli müzik dinleme, kendini çimdikleme, ele kolonya falan ama yeterli değil. sabah sabah aç karınla kahve de içmek istemiyorum. buz gibi su ile yüzümü yıkıyorum ama arabaya binince 10 dk geçmeden beyin yavaşlıyor tekrar. bu şekilde hem kendime hemde trafiktekilere tehlike arz ediyorum. ne yapabilirim vucudumu açmak için?

bu arada az uyuma gibi bi durumda yok en geç 12de yatarım ki 6 saatlik bir uyku yetiyor bana. sadece uyanır uyanmaz yola çıktığım için zihnim açılmamış oluyor sanırım.

birazcık daha erken uyanıp 10 dk lık spor yap

  • sta  (06.10.15 10:55:41)
hem uyku yetiyor diyorsunuz hem de uykusuzluktan ölüyorum diyorsunuz. belli ki 6 saat yetmiyor

  • burya  (06.10.15 10:56:56)
daha ayılmadan yola çıkıyorsunuz. hoş 15 dakikada nasıl çıkıyorsunuz ona da aklım ermedi. benim tuvalet faslı 15 dk sürüyor zaten. biraz daha erken kalkın birkaç şey atıştırın, kendinize gelecek kadar zaman bırakın. çay kahve vs. için.

  • lazpalle  (06.10.15 11:02:48)
kahve iç kahve içmeye vaktin yoksa kahve çekirdegi çigne. multivitamin de iyi gelebilir.duş almakta seçenek

  • sakar in san  (06.10.15 11:05:32)
6 Saat uykunun yettigine eminsen bi Saat erken yatip bi Saat erken kalk. evde bi Saat oyalan, dus al, hazirlan, kahvalti et, kahve ic. bu sürede acilirsin.

  • pilav  (06.10.15 11:09:32)
boş mide ile ayılmak zor. biraz daha erken uyanın, yanınıza take away kahve hazırlayın, gofret bisküvi gibi ufak bi atıştırmalık ile yolda kahve için.

  • vecihi ile fikret  (06.10.15 11:11:04)
sabah bir şey yapmaktan çok akşam spor yapmak daha çok işe yarar. uyuadan önce esneme hareketleri yaparsanız rahat uyur dinç uyanırsınız. uyumadan evi havalandırmak da gerekir. sabah duş almak, kuru meyve ve kuruyemiş atıştırmak enerji sağlar.

  • madarch  (06.10.15 11:11:54)
bi de 8 saat uyuyup öyle dene bence

  • aytac3  (06.10.15 12:29:43)
yok arkadaşlar 6 saat kesinlikle yetiyor. 8 saat denediğimde de aynı şey oluyor. zihnim hala açılmamış oluyor. ee o saatte yol boş belli bir bir hızda düz gidiyorsun. çevrede çok fazla uyaran yok falan dalıyorum öyle işte.

  • zenc  (06.10.15 13:13:02)
büyük bir bardak soğuk olmayan su iç. metabolizmanı hızlandıracağı için uyanmanı kolaylaştırır. ayrıca gece kaybettiğin suyu yerine koyarsın ve enerji verir.

bir de sakız çiğnemeyi dene.
  • merhum  (06.10.15 14:08:22 ~ 14:09:14)
kesinlikle su +1

  • nyist_  (06.10.15 21:45:11)