Kızmakta Haklı mıyım?

Yakın arkadaşım 6- 7 aydır yurt dışındaydı. Bir süre önce 10 gün sonra döneceğini söyledi ve evini temizletmemi istedi. Evde geçici olarak birileri kaldığı için onlar çıkınca haber vermesini söyledim. Sonrasında ses seda çıkmadı. Bu akşam aklıma düştü. Geldi de haber vermedi mi acaba diye düşündüm. Bir haftadır buradaymış ve haber vermemiş. Şakayla karışık bozulduğumu söyledim. Sen geleceğimi biliyordun, geçen hafta yoğun geçti, arayamadım falan diyor. Yarın buluşmak istedi, bakarız dedim; ama hiç göresim yok. Kaç yıllık arkadaşım. 2 dakika telefon edemez miydi? Trip atmakta haksız mıyım sizce?

bu kadar derin düşünme bence. 6-7 aydır dışarıdaymış bak baya işi birikmiş olmalı ki seni arayamamış.
yarın görüş bence.

  • karsinin aksisi  (05.10.15 19:57:01 ~ 19:59:22)
Haksız değilsin da bu kadar surdurecek bisey yok. Git buluş, pişman olursun yoksa.

  • elorelia  (05.10.15 19:57:47)
geleceğini söylemiş, senden bişey rica etmiş, bi sebepten yapmamışsın ricasını. onun yerinde ben olsam ben trip atardım hem isteğimi yapmadı hem de hoşgeldin demedi diye

  • la noix  (05.10.15 19:59:40)
İstediğini yapmadığımı nereden çıkardınız ki? O ev müsait olduğunda haber verecekti, vermedi.

  • auroraaurora  (05.10.15 20:01:57)
Arkadaşın senin gibi düşünmemiş; işi yokuşa sürdüğünü düşünmüş ondan tribe girmiş haber vermemiş. Sen de tribe triple karşılık vermişsin. Çözülmeyecek bir problem değil uzatmaya gerek yok.

  • angelus  (05.10.15 20:06:08)
bir de şu yönden bakalım:

arkadaş işi düşünce aramış, o iş olmamış.

sonra paşa paşa geri dönmüş. işi olmadığı için seni aramamış. işinin düştüğü arkadaşlarını aramıştır mutlaka.

şimdi senin arayıp serzenişte bulunmandan güç alarak yine işi düşünce arayacak seni. hazırlıklı ol. kara kaşın kara gözün için değil, bir şeyler ödünç almak, bir şeyler rica etmek için.
  • mea maxima culpa  (05.10.15 21:23:00)