kedi nasıl yıkanır?

kedi benim değil 2.5 aylık uzun tüylü iran kedisi. internette bakıcam da hızlı bilgi verebilir misiniz?

Kedi yıkanmaz.

  • angelus  (05.10.15 18:59:22)
yıkanmaz. o kendini temizler

  • sta  (05.10.15 19:00:42)
tuyleri dokuluyor diye yikayacaksiniz sanirim ama yikarsaniz daha cok dokulur.
kedi yikanmaz +1

  • chaotic good  (05.10.15 19:00:54)
kedi yıkanmaz.

angelus, sta, chaotic good +1
  • whimsical  (05.10.15 19:01:58)
tarak vermemiş adam bu tozlu ve tüy dökecek napayım?

  • bir ileti paylastim  (05.10.15 19:02:46)
ha bir de tam göğüs bölgelerinde tüyler top top olmuş. sanki aylardır yatyor gibi

  • bir ileti paylastim  (05.10.15 19:03:46)
10 liraya bir tarak alın, tarayın onunla her gün. kedi de kendini yalayıp temizleyecek zaten.

tozlu nasıl tozlu onu anlamadım yalnız. nasıl tozlu? niye tozlu?

top top olan kısımları tararken dikkat edersiniz, tüyler karışmış olabilir oralarda.
  • whimsical  (05.10.15 19:04:14 ~ 19:04:44)
satın almışlar adam getirdi, bende de siyah şort var kafsinden çıkarıp kucağıma aldım toz oldu. inanın bilmiyorum nasıl ve neden tozlu.

  • bir ileti paylastim  (05.10.15 19:06:25)
kafes tozludur o zaman. kafesi temizlemeden koymuşlar kedicağızı.

  • whimsical  (05.10.15 19:08:42)
Islak havlu ile silebilirsiniz tüylerini.

  • buff  (05.10.15 19:11:23)
O topakları bi kedi taragiyla yavas yavaş cozmeye calisin, olmuyorsa da hayvancagizi zorlamayin, kendiniz kesebilecek gibiyseniz korkutmadan topak olan yerleri kesmeye calisin, bas edemeyecek gibiyseniz mecbur traş olacak. Veterinere goturseniz cillop gibi yapar aslinda hem kediyi hem tuylerini. Zaten yeni edinildiyse aşıları için mecbur götüreceksiniz veterinere.

  • physcos physcos  (05.10.15 19:58:07)
kediler genel olarak yıkanmaz. kendilerini yalayarak temizlerler.

ancak, iran kedilerinin tüyleri uzun ve çok fazladır. dilleri ise tam tersi çok küçük olduğu için bu tüyleri yalayarak temizlemeleri imkansızdır.

bu yüzden iran kedilerinin yıkanmaları gerekir. kediyi kendiniz de kedi-köpek şampuanı ile yıkayabilirsiniz ya da veterinere götürerek yıkatabilirsiniz.

ayrıca iran kedilerinin yılda 2-3 kez tüylerinin kesilmesi gerekir. bu onları rahatlatır.

öncelikle sahibine danışın. daha önce kedi nasıl yıkanmış, alışkanlıkları nelerdir. sonra da veterinere götürün.

ayrıca kedi yıkanmaz diye kesin fetva veren arkadaşlara birer demet çiçek hediye ediyorum.
  • mea maxima culpa  (05.10.15 21:27:07 ~ 21:28:27)