internetten satış ve kargo

internetten satış ile ilgili bi işe girmeye düşünüyorum. kredilikargo'ya baktım ama fiyatları karşılaştıramıyorum. ucuz mu değil mi diye. sürat kargo da kötü bi şirket bi yandan. misal, ptt ile anlaşılabilir mi mesela?

siz anlaşma yaptınız mı? gönderi başı ne kadar ödüyorsunuz?

şimdi birisi ben şu kadar ödüyorum der, onu referans alırsınız. almayın.
günlük sevkiyatınız ne kadar yoğun olursa kargo sizlere o kadar düşük fiyat verir. ortalama bir sevkiyat planı oluşturun ve kargo şirketleriyle görüşmeye çalışın. telefonla bilgi vermezler ama size en yakın şubelere gidebilirsiniz.

dediğim gibi, bir firmaya verdikleri fiyatla öbürü aynı olmaz. günde 3-5 sevkiyata indirim yapacaklarını sanmıyorum.
  • uuth  (05.10.15 14:54:30)
kargo ile ilgili kimse size fiyat teklifi veremez zira herkesin gönderdiğin paketlerin ebatı/boyutu farklı, trafiği farklı. benim günde gönderdiğim 800 parça kargo ile sizin günde göndereceğiniz 25 parça kargo için firmadan aynı fiyatı almanız olası mı?

  • mrvengeance  (05.10.15 14:54:51)
kargo firmalarının verdiği fiyatlarda değişkenler var:

sevkiyat türkiye'nin hangi bölgelerine ne miktarda dağılıyor?
günlük gönderi adedi kaç tane?
parça başı gönderi hacim ve ağırlıkları ne kadar?
kargo şirketine ürün bedeli tahsilatı yaptıracak mısınız?

bu gibi bilgiler hazır olsun :)
  • uuth  (05.10.15 14:59:49)