Matematik terimleri içeren ödevleri bilgisayardan hazırlamak

Merhabalar,

Bir ödev hazırlamam gerekiyor. Bolca diferensiyel denklem, türev, integral, üstel vs. matematik fonskyionları var. Kitaplardaki gibi güzellikte ve kolaylıkla hazırlayabileceğim bir program var mıdır?

Cevaplar için teşekkürler. Umarım istediğimi anlatabilmişimdir.

wordde equation koyabiliyorsun. direkt menüden seçerek de olur ya da \partial x / \partial y gibi de olur ( \partial olmayabilir de, \del olur başka bir şey olur ama sadece yazı ile yapılabiliyor). ya da x\dot ve x\ddot da olur. aynı şekilde integral falan da yazdırılabiliyor. alışınca kolay.

  • ron dennis  (04.10.15 15:53:29)
mathtype

  • kung fu ayicik  (04.10.15 15:57:03)
latex

  • charles montgomery monty burns  (04.10.15 16:01:42)
wolframalpha'nın bir math editor'ı olacaktı. aslında "math editor" olarak aratırsanız işletim sistemi vs.'inizle uyumlu olan pek çok program görürsünüz ki muhtemelen mobil destekli de olur bunlar.

edit: bence tablet/smart phone editorlarını kullanıp, denklemleri telefonda halledip daha sonra dosya içlerine aktarmak için bilgisayara geçin.
  • godoşu beklerken  (04.10.15 16:19:03 ~ 16:20:17)