Silikon kek kalıbına dair kötü anısı olan var mı?

Evi yeni döşedim de, elde sadece silikon kek kalıbı var. Bir kere denemişti annem içi pişmemiş hamur kalmıştı. Risk alacak ne vaktim var ne de pişmeyecek kek karşısında sabrım.

Silikon kek kalıbına dair kötü anısı olan var mı kısacası? Ona göre girişeceğim, yoksa cupcake kalıplarında yapacağım el mahkum. (borcamda veya fırın tepsisinde kek seçenek dışıdır.)

not: pişirme/pişirmeme durumuna dair. Yoksa ben de tercih etmiyorum normalde.

Denemedim ama içi çiğ kalıyor diye duydum. Cupcake kalıbı daha garanti bence.

  • Aman Sen de  (26.09.15 22:16:14)
yok benim çok güzel anılarım ama benimki cup cake gibi minik olanlardan belki büyük olunca içini pişirmiyordur bilemeyeceğim

  • mesgul ve huzursuz  (26.09.15 22:19:40)
160 derecede 45 dk pişircen. biz de kaç kere yaptık turbosunda turbosuzunda ama olmadı. sonra sinir olup attık. meğer püfü ağır ateşte uzun sürede pişirmekmiş. yine alıcam bi ara.

  • bıdıbıdı  (26.09.15 22:19:41)