elektronik devre gerçeklemek.. /çeviri

bu ifadeyi ingilizce nasıl söyleriz.. terim olarak..

tasarım ve gerçekleme.. gibi..

design and production olmaz mı ?

  • allezz  (10.09.15 03:03:00)
realizing olur mu ki ?

production deyince sanki seri üretime geçmişiz hissiyatı vermesin ?
  • coolagabey  (10.09.15 03:04:13)
Kulağıma biraz garip geliyor ama olur sanırım.

  • allezz  (10.09.15 03:08:07)
gerçeklemek kelimesine karşılık genellikle implement kullanılır ama elektronik devre için kulağa hoş gelir mi bilemedim. daha çok bi özellik, mesela bi yazılımın bi fonksiyonu için kullanılır.

  • cal suna bi duduk  (10.09.15 03:18:51)
ben türkçesini anlamadım ki hocam.

  • eindaclub  (10.09.15 09:24:39)
designing electronic circuit

  • blackmamba  (10.09.15 10:01:05)
electronic circuit realization kullanılan bir terim, bu şekilde çevirebilirsin

  • liquidluck  (10.09.15 10:03:24)
Kastiniza ve contexte gore degisecektir, ornegin
Breadboard uzerinde veya buna benzer bir sekilde devre olusturmak ise kastiniz : build a circuit ya da setting up a circuit.
Fakat daha alt duzeyde malzeme seviyesinde bir component ise kasdiniz circuit realization uygun olur.
Veya pcb uzerinde birseyler yapiyorsaniz ornegin design a circuit yani bu ornekler cogaltilabilir fakat onemli olan nerede nasil kullandiginiz.
  • deneme12345  (11.09.15 02:53:03)