kilo vermek için tips & tricks

diyetisyene gidiyorum. geçen hafta 3 kilo vermişim. bu gazla eliptik bisikleti de kurdum gibi. ama merak ettiğim püf noktalar var.

örnek vermek gerekirse, tarçın metabolizmayı hızlandırıyormuş. bu yüzden kabuk tarçınla suyu karıştırıp içiyorum. bunun gibi neler yapılabilir kısa vadede daha hızlı kilo verebilmek için?

bir de geceleri çok acıkıyorum. yok mu bunun bir çözümü?

danke.

geceleri için:
-bim'de 3 liraya meyveli yoğurtlar var. çok güzel. onları deneyebilirsin. büyük olduğu için hepsini 1 seferde yeme ama.
-her gün, istemesem de 1 havuç, 1 elma yiyorum öğün aralarında.
-gene her gün 1 sade soda içiyorum, içine kendim limon atıyorum.
-pazardan alabilirsem, 1 kase kırmızı toz biberli, yoğurtlu semizotu tüketiyorum. tokluk hissi veriyor iyi kötü.
-her gün 1 tablet bitter çikolata atıyorum ağzıma. ya da biraz kuru meyve.
-yatmadan önce 1 bardak süt de iyi geliyor.
  • noxell  (28.08.15 18:33:00 ~ 18:37:15)
gece acıkmanın çözümü: uyumak
kendimden biliyorum :D

  • mutlu yillar sana  (28.08.15 18:39:21)
bol su ve tabii ki aç karnına yeşil çay. hatta tarçınlı yeşilçay.

  • lambada  (28.08.15 18:57:36)
Geceleri acıkıyor olmak için, akşam en son kaçta ne yiyorsun?

  • harzem  (28.08.15 19:02:39)
Gece acken meyve yemek acligi bicak gibi kesiyor bende.
www.iflscience.com

blogs.plos.org

Nicht zu danken
  • stavro  (28.08.15 19:05:53)
diyetisyene gidiyorsan onun talimatlarından pek çıkmaman daha sağlıklı olmaz mı. zaten diyetisyene gitme amacı her kafadan bir ses çıkması ve işinde uzman bir kişinin yol göstericiliği ile kilo vermek değil mi.

ben de bir süre diyetisyene gittim. metabolizma hızlandırıcı içecek vs kendisi yazardı bana. yanlış yönledirilmek istemiyorsan bence bu soruları diyetisyenine sorman daha doğru olur.
  • jacksor  (28.08.15 19:08:46)
sabah ve öğlen sağlam yiyorsan akşam çok da acıkmaman lazım.
hatta ben bildiğin akşam yemeklerini çorba salata vs geçiştiriyorum evdeysem.

sabah koca bir sandwich, öğlen de protein ağırlıklı besleniyorum.(200 gr et tavuk ya da 1 koca balık). ekmek tatlı mümkün olduğunca az yiyorum. 11:00 ve 16:00 da da 6'şar adet badem ya da ceviz yiyorum. 10 numara tok tutuyor. diyetisyen tavsiyesi bunlar bu arada.
  • su olsam ates olsam  (28.08.15 19:14:21 ~ 19:14:55)
tabi ki diyetisyene de soruyorum ama belki birilerinin bildiği böyle püf nokta vardır diye düşündüm :)

akşamları 21.30 gibi son bir ara öğün var ama ben yıllarca saat 11'de pizzaları hamburgerleri götürdüm, vücut arıyor :) sanırım sıkıntı da bundan kaynaklı. meyve deneyeyim.

herkese teşekkürler :)
  • passion rules the game  (28.08.15 19:39:43)
21.30'dan sonra meyve de yeme. Zaten yeteri kadar geç yiyorsun.

Meyve şekeri (fruktoz) vücutta doğrudan kullanılamaz, önce karaciğerde yağa çevrilir, sonra tekrar glikoza çevrilir. Sen o meyveyi o saatte yersen, birkaç saat sonra da uyursan, vücut glikoz ihtiyacında olmadığı için yağ olarak kalır hep.

eat it on your own risk.
  • harzem  (28.08.15 20:01:57 ~ 20:03:43)
hele hele yeni başlamışken kaçamak yapmayın bence.
bir süre tatlıdan uzak durun.

doğadan yedi otlu çay var. o güzel bir karışım. bitki çayları her zaman metabolizmaya ciddi katkılar sağlıyor. yeşil çaya da kabuk tarçın koyabilirsiniz.

rezene de iyi bir alternatif. beyaz çay antioksidan miktarı en yüksek çaydır.

meyvelerinizin bir kısmına toz tarcın serpebilirsiniz.ben elmayla armuta çok yakıştırıyorum.

bende gece acıkıyordum benim diyetisyenim de gece yatmadan 2-3 saat önce 1 bardak kefir+1 porsiyon meyve// 1 küçük kase yoğurt + 1 porsiyon meyve+ ya da 10 badem fındık ya da 2 tam ceviz + 1 porsiyon meyve yazardı. meyvenin yanına mutlaka bir kan şekeri dengeleyici yazardı.

kısa vadede hızlı kio vermeye çalışmayın, zaten yediklerinizin hiçbiri sihirli değil sadece vücudunuzda ödem tarzı şeylerin birikmesine bir nebze olsun engel oluyor. ve sindirim problemleriniz daha az oluyor.

ve en önemlisi 2- 2,5 litre su tabi. onu da diyetisyen söylemiştir sanıyorum.
  • ruh i tibbiye  (28.08.15 21:09:00)
bende de gece meyve + badem var. veya yoğurt tarçınlı :)

su tabi şart ondan da bahsetti.

ama kaçamak yapıyorum ya dayanamıyorum, geçen hafta 1 pizza yemiştim, bu hafta da 1 pizza yedim :(

alkolü de baya azalttım gerçi, o çok etkili olmuştur :D
  • passion rules the game  (28.08.15 21:18:08)