sizin için "the king" kim?

çeşitli simalar, karakterler bu sıfatla anılıyor; genelde alanlarında en iyi yahut en popüler olarak düşünüldüğü için. misal michael jackson king of pop, elvis the king of rock'n roll vs. bu tarz sektör bazlı düşünerek yahut da toplumca böyle isimlendirilmiş olmamasına rağmen sizin gönlünüzde "the king" olarak konumlandırdğınız bir figür, karakter var mı?

her şey olabilir, misal büyük iskender için de kullanabilirsiniz, ilk örneklerde mj, elvis dedim diye müzikle sınırlı düşünmeyin.

+illa idolünüz olması gerekmiyor bu kişinin/karakterin.

+neden o kişi olduğuna dair varsa düşüncenizi/yorumunuzu da katabilirsiniz.

Bizde edebiyatta ve müzikte karşılığı üstad olarak kullanılmış epey bir süre. Müzikte münir nurettin, edebiyatta yahya Kemale yakışıyor.

Tutup kadir mısıroğluna üstad diyen var gerçi ahahahahahahahahah. Ondan başka necip fazıl var ona da yakışmıyor, ama mehmet Akif e yakışıyor bence.
  • nickimin hakkini veremedim  (24.06.15 14:05:10)
aziz nesin - yazdıklarına hala gülüyoruz ve hala doğru.

  • seyduna6687  (24.06.15 14:16:52)
Sinematografide the king Lotr görüntü yönetmeni (vefat etti gecenlerde) -Andrew Lesnie

Yönetmenin the king'i eskilerden godard, şimdilerde wes anderson.
  • ripolip  (24.06.15 14:31:58)
Müzikte leonard cohen, kitapta G.g.marquez

  • ripolip  (24.06.15 14:32:43)
Federer, sadece ben değil tüm dünya öyle diyor.

  • tiny penny  (24.06.15 14:46:05)
Frank Abagnale.
Kendisini üstad kabul ediyor, zamanında yürüdüğü yolda yürümeyi çok istiyorum -_-

  • empty man  (24.06.15 14:55:19)
alan rickman - nedenim yok kralmış gibi geliyor.

  • freya  (24.06.15 14:57:48)
louis Ck. komedisini ve özel hayatındaki hissiyatlarını(kendi hayatıyla harmanladığı dizisi bulunmaktta)bu kadar kendimle özdeşleştirebildiğim, bu kadar güldüğüm başka bir adam görmedim.

  • dedi kalabaligin icinden bir ses  (24.06.15 15:17:06)
türkiye için yazabilirim, dünyadan haberim yok.

Sergen

erdoğan
nefret de etsem adam king.

bizden öncekiler inönüden menderese sülüden ecevite erbakandan özala çeşit çeşit politikacı, farklı ideolojilerin yönetimlerini görmüş, bizse sadece erduvan.

bunca sevmeyenine rağmen 15 yıllık(devam eden) hakimiyeti ile listeme giriyor

fatih terim

dünyada alanında en iyisi değil ama türkiye'de öyle. teknik veya taktik olarak en iyi olmasa da bütüne ve elde ettiği başarılara baktığımızda rahatlıkla king diyebiliriz.
  • azizakin  (24.06.15 15:19:42)
Eric Cantona.

  • angelus  (24.06.15 15:21:36)
nick cave

  • mermize  (24.06.15 15:22:04)
Freddie Mercury çünkü bohemian rhapsody diye bir gerçek var.

  • blues buzz  (24.06.15 15:35:44)
babam
sağlam duruşu, zekası,karakteri,Aslan burcu olması sebebiyle kral babam diyebilirim

  • ladybug  (24.06.15 15:38:16 ~ 15:45:42)
Angelina jolie ve johnny depp. Bi de çetin tekindor.

  • pshasha  (24.06.15 17:46:53)