Kabızlık&Basur

Pok varmış gibi kabız olmuşum. Su içiyorum. Günde 2 lt filan. Bunun dışında ne içmeli ne yemeliyim. Herkesin dilinde bi kayısı var da, ona su an erisemıyorum.
Bitkisel caylar filan faydalı olur mu?
Ayrıca ogle yemeğinde tavuk makarna fılan varmış. Bu tip seyler de sıkıntı var mı?
öf

tavuk makarna kuru yemek, daha sulu yemekleri tercih et. rezene çayı iyi gelir diye biliyorum.

Rezene Çayı: Bağırsaklarda sertleşen ve vücuttan atılması zorlaşan dışkıyı yumuşatma özelliği bulunan rezene çayı daha kolay tuvalete çıkmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca mide şişkinliği ve yemek sonrası kramplarını hafifletir. - See more at: www.bitkicaylarininfaydalari.com
  • animalman  (04.06.15 11:59:53 ~ 12:02:31)
Biraz da hareket et.

  • arnold schwarzeneger  (04.06.15 12:06:01)
Form çayı. Akşam iç ama, yolda falan tuvalet ararsın sonra.

  • innerbliss  (04.06.15 12:07:51)
Mümkün olduğu kadar sıvı gıdalar ye, bol su iç, lif oranı yüksek meyve-sebze ye.

Bir de probiyotik yoğurt ye. Probiyotik yoğurt bağırsak hareketlerini düzenler. Müsli de işe yarar.
  • iamelf  (04.06.15 12:11:24)
Sabahları aç karna sızma zeytinyağı iç 1 kaşık, isteğe göre gece yatarken de olabilir.Kayısı kurusu var siyah olanlar daha iyi onlardan ye, incirde iyi.
Activia başlarda etki ediyor, sonra etkisi kesiliyor onlarıda dene derim.

  • six packsiz  (04.06.15 12:27:55)
yarım kilo kadar çilek ye üstüne de süt iç.

  • kakao  (04.06.15 13:44:30)
dut mevsimi, dut ye. kabızlık da neymiş.

  • benaslinda  (04.06.15 14:51:49)