"Mesaj almak istemiyorsanız mesaj atın" mesajları

Malum bugün son gün, şirketler sıkıştı, mesaj üzerine mesaj geliyor.
Ana fikir "Listemizdesiniz, bilgilendirme mesajı almak istemiyorsanız İPTAL yazın mesaj atın."
Ben neden bunlara "İstemiyorum" diye mesaj atayım ki? Zaten bir çoğu telefonumu isteğim dışında almış,yılların bilenikliği var içimde, bir de bunun için mesaj parası ödemek istemiyorum. Default olarak istemiyor sayılmıyor muyuz?

Bunlara istemiyorum mesajı atmasam, sonra gelecek ay websitesinden ihbar etsem olur mu? Uzun zamandır rahatsız etmek ne demekmiş görsünler istiyorum.
Oluyor di mi böyle bir şey?

Atılan mesajlar ücretsizmiş ama mesele o değil, ben de neden hayır diye mesaj atmamız gerek anlayamıyorum, daha makul ve mantıklı şirketler izin verir misiniz diye mesaj atıyor, bu çakallığı yapanlar hayır mesajını kendi lehlerine kullanacaklar herhalde?

  • hair freak  (30.04.15 14:16:34)
ara butonu diye birşey var
insanlar 500 tane başlık açtı bununla ilgili.

edit:
bu bir :
imgur.com
daha ikinci başlıkta "argent dawn" nickli arkadaş net cevabı vermiş
bu iki:
hadi bunu düşünemiyorsunuz veya o kadar zor(!) bir işse sözlükte popüler sekmesine tıklayınca böyle bir başlık da var:

eksisozluk.com

buradan şukela modunda aratırsanız çat diye daha ilk entry'de herşeyi anlatıyor

ha pardon sizin için aynı şeyler sürekli sürekli açılmalı,aynı şeyler milyonlarca kez önümüze dökülmeli

edit2: sırf cevap vermek için cevap vermeye çalışmanız önkabullerinizi daha akılcı yapmıyor.
1500 farklı kırılabilecek akış'ı düşünüp sms kelimesini aratmayı düşünemeyecek seviyedeyseniz kusura bakmayın,o seviyeye uygun bir cevap yazamadığım için.
referans olarak verdiğim ekşi sözlükte bir cevap olabileceğini araştırmaya tenezzül etmeden ekşi sözlüğün bir parçası,uzantısı olan duyuruda "gerçek" cevabı bulacağını düşünmek ayrıca mavi ekran verdirdi.

hem araştırmıyorsunuz hem laf sokmaya çalışıyorsunuz.
canlarım benim.
  • rakicandir  (30.04.15 14:20:20 ~ 15:56:27)
yahu ara butonu varsa var.
forum mu burası?

adamın belki spesifik olarak öğrenmek istediği birşey var ve 500 tane başlığı açıp içlerinden ayıklamak istemiyor.

misal sabahtan beri aynısı bana da oluyor ve bu sorunun sorulması benim burada işime yaradı.

500 tane başlık yerine nasibimi buradan aldım.

edit:
bu bir:
kendinizce bir akış tasarlamış ve buna göre önce arama yapılması daha sonra sorulması gerektiğini kabul etmişsiniz.
bu akışı kırabilecek 1500 tane bahane üretebilirim
mesela sadece sorunun olduğu sayfayı okuyup kapatsam sayfayı, bu bilgiyi alamazdım. Kaldı ki araştırdığım da yoktu,
denk geldim
ek oalrak burada yazmanın dışında okuyarak da katılım gösteren ziyaretçiler var.

bu iki:
eksisozluk'u referans olarak göstermek iyiymiş. kapatalım duyuruyu o halde

--
kısacası kendinizce kabuller ve gereksiz çıkışlar yapıp bu şekilde bölmeye gerek yok

edit 2
önkabulü olan sizsiniz. ben öngörü ile yaklaşıyorum, karıştırmayın.

sırf cevap vermek için cevap vermeye çalışmak sizin yazdıklarınız için sanıyorum daha güzel bir örnek.
zira benim yazmış olduğum argümanları anlamamış veya birbirinin içine sokmuşsunuz, olabilir.
ben bunu sizin seviyenize değil insanlık haline bağlarım.

sonuçta anlatılmak istenen basit bir durum var.
açılan benzer, hatta aynı duyuruların tekrar açılması için sebepler olabilir.
sizin önkabulleriniz olan örnekler bunların birkaçını elimine eder belki ama hepsini ortadan kaldırmaz.

Kısacası siz önkabul ile başlık açma, eskisini ara der hatta eksisozluk e yönlendirirsiniz.
ben ise öngörü ile başlık açması için sebepleri olabileceğini düşünür, hoşgörülü davranırım.
yazdıklarını okuma ihtimali olan diğer insanlar için de bir anlam yaratabilme ihtimali hoşgörümü daha da arttırırdı sizin yerinizde olsaydım.

bu duyuruyura ve benim cevabıma verdiğiniz tüm cevaplar bu hoşgörüden yoksun, yaftalayan bir üsluptan ibaret.

ancak ben sizi de hoşgörüyorum.
  • velhasilkelam  (30.04.15 14:31:09 ~ 18:11:58)
herhangi bir dönüş yapmadığınızda iptal ettirmiş sayılacaksınız sevgili insanlar.

  • m murphy  (30.04.15 14:40:55)
iyi ki aramamis cunku ben de burda gordum ilk, iyi oldu.
sonucta her sey baska yerlerden aranabilir. o zaman buradan sadece sac seklimiz olmus mu, hangi ayakkabi guzel onu sorariz.

  • jimicik  (30.04.15 14:43:52)
arkadaşlar bu konuda bilgi kirliliği mevcut.ben açıklamaya çalışayım;

Eğer 1 mayıs tarihine kadar siz bir firmaya sizinle iletişimi konusunda izin verdiyseniz (bu izinleri işte o küçük puntolarla yazılan şeylerle alabiliyorlar bundan dolayı belki hatırlamıyor olabilirsiniz.)bu firmalar sizinle 1 mayıstan sonra da iletişim kurmaya devam edebilirler,eğer bu iletişimin devam edilmesini istemiyorsanız firmaya bunu bildirmeniz gerekmektedir.Kısacası siz firmaya benimle iletişim kurma dediğinizden sonra firma sizinle iletişim kuramaz.
  • mysql34  (30.04.15 14:45:41)
zibilyon tane yanlış bilgilendirme var, ben de kafanızı bulandırayım biraz.

elektronik iletileşme yasası sms, e-posta, faks vs. gibi uygulamaları kapsıyor. bu uygulama bazında sizden izin almış firmalar eskisi gibi bilgilendirme yapabilecek. herhangi bir onayınız olmadan, "bunları istemiyorsanız şuraya mesaj atın/arayın" gibisinden firmalarla kesinlikle muhatap olmayın. yaptıkları suç, kurnazlık.

bunların dışında hizmet aldığınız hizmet firması, zorunlu hallerde (borç ödeme, kalan borç, hizmet değişimi) gibi durumlarda sizle iletişim kurabilir.
bir firma sizden yılda 2 kez onay izni almak için iletişime geçebilir.
  • widee  (30.04.15 15:06:32)
Atmak zorunda değilsin

  • neferkitty  (30.04.15 15:17:01)
@mysql34 peki bunu nasıl yapacağız?

  • zizou  (30.04.15 15:43:14)