is falani

merhaba

yurtdisinda ozel bi sirkette her ise kosan kisi olarak calismaktayim. sirketin ortagi arkadasim. fakat kendisi surekli ofiste olmuyor. normalde bana yapmam gerek isleri veren kisi o. kendisi ofise geldiginde sabah 9dan aksam 9-10a kadar calistigimiz oluyor.

bugun ve yarin yapacak pek birseyim yok. normal islerimi yaptim bitirdim. mesainin bitmesine 3 saat var ne yapsam bilmiyorum. arkadasimda yarin aksam gelecek. yani o zamana kadar yapacak birsey yok. kendimi kotu hissediyorum. bana bosa para oduyorlarmis gibi geliyor suan. sizin iste yapacak birseyniz olmadiginda ne yapiyorsunuz? acaba soylesem bu iki gun icin bana odeme yapmasalar mi?

diğer ortağa sor iş var mıymış?

  • check minus  (28.04.15 16:06:26)
sordum yokmus. :(

  • allanpoe  (28.04.15 16:07:11)
her iş almadığında ödeme almayacaksın diye bir şey yok. freelance çalışan birini bulurlardı o zaman yaptığın işlere. bu işin kuralı bu. kalıcı bir ödeme olduğu için daha az ödüyor insanlar. iş garantisi olmadığında da fazla oluyor ödemeler. yani herşeyi göze alarak ödeme yapıyorlar. önemseme bunları.

  • prodeq  (28.04.15 16:15:47)
Sana sayaç taksınlar, taksimetre gibi, iş verdiklerinde basıyorum ağbi dersin düğmeye. Ya da onlar basar, sen dümenden basma diye. Ay sonunda çıkartırsınız takometreyi, kafan rahat eder. İşte huzur her şeyden önemli, adam haklı.

  • bigbadabum  (28.04.15 17:58:41)