Yurtdışında İşcep ya da internet bankacılığı?

Biliyorsunuz her 2 si içinde telefona şifre geliyor onunla girebiliyorsunuz siteye ve uygulamaya. Yurtdışına cep telefonumu götürmeyeceğim. Peki 1 ay boyunca bankacılık işlemlerimi nasıl yapacağım?

Ne zaman gidiyorsun bilmiyorum da, i-anahtar diye bir zımbırtı var. Ben ikisini de kullanıyorum. İ-anahtar şöyle bir zımbırtı, basıyorsun ve şifre üretiyor ama ne zaman gidiyorsun bilmiyorum. Yetişirse bundan isteyebilirsin.
store.donanimhaber.com
Gitmeden önce aktive etmen gerekebilir.
  • aychovsky  (28.04.15 00:16:52 ~ 00:17:28)
+aychovsky
bir de cep anahtar diye iphone (belki android'de de vardır) uygulaması var. gitmeden bunu indir, telefonun internete bağlıyken tek kullanımlık şifre üretiyor. i-anahtar'a alternatif.

  • kehanet  (28.04.15 00:25:00)
@kehanet iphone kullanıyorum ama sim kartı burda bırakıp gidicem. Gitmeden cep anahtarı indirip orda Wifi ile bağlandığımda gelen şifreyi bankacılıkta kullanabiliyorum di mi?

Güvenli mi ama ya? Malum banka işleri?
  • medre  (28.04.15 00:28:41)
çalışmak için sim karttan bir doğrulama yapıyor mu, bilmiyorum. tahminim sim karta bakmadan, yüklü olduğu telefonun id'sini kontrol ediyor. ben wi-fi ile yurtdışındayken kullandım. aslında sadece bir kod üretiyor olsa da internet bağlantısı gerekiyor.

bir güvenlik sorunu yaşamadım, ama disclaimer bla bla bla, use it on your own risk.
  • kehanet  (28.04.15 00:36:25)
işcep kullanıyorum android'den. bana bir şifre oluşturttu, her girişimde sms gelmiyor uzun bir süredir. yurtdışında da kullanabiliyorum sorunsuz. bankayla görüş sana bir alternatif sunarlar.

  • cekilmis gayfe  (28.04.15 00:44:44)
garantinin java appi numara farketmezsizin şifre üretiyordu yurtdışında başka numarayla kullanabiliyodum ama işbankı denemedim öncesinde bi denemek lazım.

  • yuto  (28.04.15 02:42:19)
ben de iscep kullaniyorum android telefonumdan, cok rahatmis.
ilk cep anahtar olustururken sms mi e-anahtar mi kullandim, hatirlamiyorum. gitmeden denersiniz zaten.

  • bir varmis bir yokmus  (28.04.15 03:08:04)