İthalatçı Garantili vs. Sony Türkiye Garantili Z2?

Akıllı telefon sorularımın yavaş yavaş sonuna yaklaşmaktayız :)

Şimdi alacağım telefonu Z2 olarak belirledim, sonrasında en sağlam şekilde nereden alabileceğime bakmaya başladım. Karşıma ithalatçı firma garantili olan bu link çıkıyor: www.kliksa.com

Worldcard'la alacağımız için puanı da hesaba kattığımızda 1300 tl'ye gelmekte.

www.vatanbilgisayar.com

Bu Sony Türkiye garantili, 1700 tl ve en fazla 20 tl'lik puan alırız, indirim mindirim yok.

Bir de hızlıal var, sözlükteki yorumlar epey kafa karıştırıcı: www.hizlial.com

Axess kullanırsak 1500'e geliyor ve Sony Türkiye garantili.

Bir sorun yaşadığımda "kullanıcı hatası" deyip geçecek Sony Türkiye'ye güvenemiyorum ancak toptan garantisiz de aklmak istemiyorum. Sonuçta aleti alacağız ve en azından 4-5 sene götürmesini bekleyeceğim kendisinden.

Sizin tecrübeleriniz nedir, ne tavsiye edersiniz? Paralel ithalat ürünlerde iade, tamir, hak arama şansım nedir?

Açıkçası kendi görüşüm şu: Bildiğim kadarıyla yetkili servisler ürünü tamir ettiğinde su geçirmezliği falan devam ettirebiliyorlar, bunun yanında aşağılarda bir duyuruda z3'ün kronik sorunu var mı sorusuna kronik sorunlar z2'de kaldı bir cevap geldi, z2'nin kronik bir sorunu varsa paralel ithalat hayırlı olmayabilir.

Hizlial mantıklı, arada hediye çekleri falan bulunuyor donanımhaberde falan.

Bana kalırsa tabi sizin tercihiniz ama www.hizlial.com
z3 compact fiyatıyla iyi bir tercih olabilir.
  • atom karincanin torunu  (25.04.15 13:21:19 ~ 13:21:55)