Sandık Güvenliği İçin Görev

önümüzdeki seçimlerde seçim güvenliği açısından aktif bir rol oynamak istedim. Daha önceden hiçbir deneyimim olmadığından nasıl yapacağımı bilemedim. Bu yıl artık kamu görevlisi de olduğum için istersem görevlendirilebileceğimi öğrendim ancak sade vatandaşın da istediği şekilde gidip sandığında görev alabileceğini de duymuştum. Ne yapsam daha faydalı olurum? Bir partinin adı altında mı yapsam bunu*, yoksa kamu görevlisi olarak mı yapsam yoksa sade vatandaş olarak mı yapsam derken oy ve ötesini hatırladım. Girdim sitelerine üye oldum görev almak isteiğimi belirten formu doldururken orada "sandık görevlisi" "bina sorumlusu" seçenekleri vardı. Hangisini seçeceğimi (farklarını) bilemedim ve o formu da geri kapattım.
sizlerden isteğim benim gibi bu kadar temel bir konuda bu kadar cahil olan ancak istekli olan bu insana bir yol gösterin. Sizce bu seçim için ne yapabilirm.

*: Normal zamanlarda çalışmalarına katıldığım ancak seçime giremeyen bir parti var. Ama seçime giren bir partiyi de resmi olarak destekliyor(um). O partinin adı altında bir şey yapabilirim belki dedim

ben belediye seçimlerinde oyveötesi'ne katılmıştIm.
sandık görevlisiydim.
bina sorumlusu o binadaki herkesi organize edip , tutanak topluyordu.
deneyim kazanmak adına işe sandık görevlisi olarak başlamak daha mantıklı, bence.
  • sibertenik  (11.04.15 15:46:05)
bina sorumlusu olmanız şu anda oy ve ötesi'nin işleyişini kolaylaştırır. gözünüz korkmasın, ilçe sorumlunuz size detayları anlatır. eğitimlerde de ayrıca bina sorumlusunun görevleri anlatılacak. siz o binada ki arkadaşlara da yardımcı olacaksınız.

  • Phoebe  (13.04.15 16:59:44)