1 soru 1 faydalı bilgi kozmetikçiler gelin çok önemli!

soru; raf ömrü geçmiş ürün gönderen siteyi burada ifşa etsem sıkıntı olur mu?
Bir internet sitesinden(şimdilik isim vermiyorum ama bir sakıncası yoksa açıkcası vermek isterim içimde tutamıyorum çünkü) 1 ay önce Lancome fondöten alıp 125 TL verdim ürünü 1 ay kullandıktan sonra yüzümde sivilcelenmeler oluşmaya başlamıştı ki bu siteyi checkcosmetic.net öğrendim ve bir kontrol edeyim dedim. Meğer bana gönderilen fondöten ağustos 2010 yılında üretilmiş raf ömrü 1 yılmış ve ağustos 2011'den sonra kullanımı sakıncalıymış. Neyse efendi gibi paramı geri iade ettiler ama ben yüzümdeki sivilcelerle baş başa kaldım sonuçta. Bir de internette yazdığım şikayetleri silmem için yok onu gönderelim yok bunu gönderelim diye arıyorlar ikide bir. Hayır efendim silmiyorum. Başıma bir şey gelmeyecekse burada da paylaşacağım hatta!!

Faydalı paylaşım;
Şimdi sizlerle çok faydalı bir şey paylaşacağım, özellikle internet sitelerinden kozmetik alışverişi yapanlarınız dikkatle okuyunuz.
Geçenlerde bir onedio galerisinde checkcosmetic.net isimli site ile tanıştım.
Bu sitede kozmetik ürünlerin üzerinde bir yerlerde basılmış olan numaralardan oluşan ''batch code'' ile ürünün üretim tarihini sorgulayabiliyorsunuz. Ürünlerin üzerinde 12M, 24M gibi rakam ve harfler ile belirtilmiş olan raf ömrü süresine göre ise ürünün tarihinin geçip geçmediğini anlayabiliyorsunuz.

yuh! hangi site ama merak ettim. almayalım yanii

  • lcha  (25.03.15 20:33:53)