İstanbul Ulaşım (Kadıköy->Sarıyer ve Garipçe/Sarıyer->Atatürk Havalimanı)

İstanbul'a çok aşina olmadığım için ulaşımla alakalı 2 sorum var.

1) Öncelikli olarak Pazar günü öğleden sonra-akşam üzeri saatleri arası Kadıköy'den Sarıyer'e en kolay nasıl giderim. Gideceğim yer Ferahevler mahallesi. Direk Kadıköy'den Sarıyer'e falan vapur var mı?

2)Pazartesi günü de yaklaşık 10-11 saatleri civarı Garipçe'den veya yine Sarıyer'den Atatürk Havalimanına gitmem gerekiyor. En kolay nasıl giderim. Veya taksiyle gitsem kaç dakikada giderim. 13:00 uçağına yetişebilir miyim? Çünkü uçağa ne kadar erken gidebilirsem o kadar iyi.

Çok teşekkürler.

1- metrobüsle zincirlikuyu. zincirlikuyu'dan da ferahevler otobüsüne.

2- sarıyer/garipçe'den zincirlikuyu'ya. zincirlikuyu'dan metro ile yenikapıya. yenikapı'dan yine metro ile havalimanına. sarıyer havalimanı taksiyle çok tutar binme bence.

zincirlikuyu'dan havalimanına ulaşımın 1 saate yakın sürer. (sarıyer-zincirlikuyu arasını bilmiyorum)
  • leni 09  (18.03.15 21:47:02)
Şimdi bi baktım da hacıosman'dan yenikapı oradan havalimanı olur mu metroyla ?

  • laplace in hicbir sey bilmeyen oglu  (18.03.15 22:30:24)
Kadıköy'den vapurla Kabataş oradan otobüsle Sarıyer'e ulaşılabilir, güzel havalarda trafik olur ama, Kadıköy'den Sarıyer'e direkt vapur hafta içi sabah var sadece.

Garipçe'den havaalanına 2 metroyla ulaşım bana da en uygun seçenek gibi geldi, taksiyle minimum 1 saat sürer, o da trafik yoksa.
  •   (19.03.15 12:09:13)
hacıosman-yenikapı-havalimanı da olur tabii

  • leni 09  (20.03.15 21:25:30)