regl - vücudu ısıtamama, üşüme

Regl öncesi ve reglin ilk iki günü saç dillerim dahil vücudumdaki tüm tüyler diken diken geziyorum, tüm vücudum üşüyor,içim üşüyor resmen. Bilhassa gece üşümekten uyuyamyorum.
Bu durumdan sıcak su torbası ve kalın giyinmek harici yöntemler anlamında nasıl kurtulurum? Vitamin/mineral takviyesi mi gerekir? Öyle ise hangisi? Kansızlık yok bu arada

yeni bir şey çıkmış. böyle yakı bandı gibi, sıcak tutuyormuş. beline, karnına filan yapıştırıyormuşsun.

valla gördüm ama ismi, cismi aklımda kalmadı. eczaneye sorarsa onlar anlarlar.
  • mea maxima culpa  (14.03.15 15:51:57 ~ 15:52:15)
Ayaklar çok önemli. Ayak +1"

  • yirmisantim  (14.03.15 16:07:00)
@greyfurt. bu ürünü bizzat adet görenler için yapmışlar. dediğin gibi ilaçsız anladığım kadarıyla.

hatta sanki bu sayfanın altında ilanı çıkmıştı, oradan görmüştüm.

şükür benim öyle üşüme gibi bir sorunum olmadığı için aklımda tutmamışım ismini.

ama @yirmisantim'in dediği gibi ayaklar çok önemli. ben de ilk gün işim gücüm yoksa eğer güzelcene battaniye altında 3-4 saat dinlenip ayağımı sıcak tutunca hiç bir sıkıntı, şişkinlik filan kalmıyor.
  • mea maxima culpa  (14.03.15 16:10:27 ~ 16:11:44)