dövme çevresinde leke

arkadaşım bir hafta önce dövme yaptırdı ve böyle kaldı (bkz.resim) tam belli olmuyor ama o aşağıdan ilk boğumun üstü bile baya mor gibi, zaten çizgilerin çevresi de öyle.
bi dövme daha yaptırmıştı aynı anda onda hiç böyle bi problem yok.
aseton denedik, kaç kere yıkadı falan ama geçmedi bu çevresindeki lekeler. nasıl çıkar? ya da çıkar mı?

Dövme dağılmış, ki parmakta çok normal bu sürekli kullandıgı için. Başıma geldi, maalesef geçmiyor. Beyaz vb bi dövme boyasıyla temizlettirebilir belki.

  • shejia  (07.03.15 23:00:59)
tattoo spreading diye arattım google'da, siz de bir aratın, bana bundan olmuş gibi geldi, örneğin: i.imgur.com

sanırım derinin belli bir derinliğine mürekkep enjekte edilmesi gerekiyormuş dövme yapılırken, normalde çok derine inilmemesi gerekiyormuş ama ele yapılan dövmelerde derinin üst tabakaları mürekkebi tutamadığından biraz daha derine inilmek zorunda kalabiliyormuş, o derin tabakadaki bir şeyler de taşıyormuş mürekkebi, bu dağılma efekti ortaya çıkıyormuş.

shejia da türkçesini söylemiş zaten, geçmiyor demek ki, böyle dağınıklık oluştuğunda görülebilecek ince çizgilerden oluşan dövmeler vücutta bazı yerlerde tavsiye edilmiyor bu sebeplerden dolayı bildiğim kadarıyla, boyun da bunlardan biri.
  • nimberjack  (07.03.15 23:09:06 ~ 23:10:39)
hadi ya demek çıkmaz diyosunuz.. cevaplar için çok sağolun, her ne kadar inanılmaz moralimizi bozsalar da :/ başka örneklerine bakmıştık oysa yaptırmadan önce, onlarda böyle bi sorun olmamıştı ona güvendi arkadaşım da. neyse yarın gidip bi konuşalım en iyisi dövmeciyle, bi çözüm bulunamayacak gibi duruyor ama şansımızı deneyelim en azından.

  • istanbul kanatlarimin altinda  (07.03.15 23:31:33)