okuma& yazma& konuşma& söyleneni anlamada sıkıntı yaşıyorum

konuşurken hep zorlanırdım, durup dakikalarca "o kelime neydi ya, hani şey" diye tekleidğim oluyor sık sık. çok basit şeyleri unutuyorum falan. bunlar epeydir var.

ama son zamanlarda okuduğumu, dinlediğimi de anlamamaya başladığımı farkettim. yazarken harflerin yerini karıştırıyorum falan.

Test yaptırdım aslanlar gibi, B12 & demir eksikliği yok. Uzun süreli antidepresan kullanımı var (7 yıl). Ondan mı oldu acaba? 30 yaşımdan sonra disleksik mi oldum?

Nörolojik bir sorun olabilir ciddi ise şikayetleriniz doktora görünün derim

  • kucukarabalikk  (03.02.15 13:36:06)
Geçmiş olsun. Nöroloji uzmanına görünseniz fena olmaz sanırım.

  • teknikekip  (03.02.15 13:37:07)
Antideprasan kullanıp aptal gibi tak diye bıraktıktan sonra aynı sıkıntılar bende de oluştu. Konuşurken uygun kelimeleri seçemiyorum. Hatta bazen kekliyorum. Kavrama kabiliyetim zayıfladı nasıl bir illettir bu anti depresan.

  • oddyseus  (03.02.15 13:38:24)
oddyseus +1
harflerin yerini nadiren karıştırıyorum ama el yazım ciddi anlamda bozuldu, okunmaz halde.
konuşmada tekleme, kekeleme zaman zaman oluyor. kavramamın zayıflamasını ise yaşımın ilerlemesine bağlıyorum daha çok.
  • manuel mandalina  (03.02.15 13:44:31)
antidepresan kullanırken de benzer etkiler vardı az çok. son bi yıldır böyle. bıraktığımda arttı tabii. IQ m bayağı bayağı tek hanelerde seyrediyor.

afaziyi araştırmıştım. nörolog tavsiyesi çok mantıklı cidden (bunu bile düşünememişim, shit!)

düzenli alkol tüketmiyorum.
  • damdanakan  (03.02.15 13:57:32)
sabahları aç karnına kuru üzüm tüketebilirsiniz.

  • corneillus  (03.02.15 14:06:46)