Royal Mail & Gümrük Vergilendirmesi

Merhaba ahali, umarım keyifler yerindedir

Kargo şirketi olarak Royal Mail ile çalışan bir yerden 66£ değerinde bir sipariş verdim [Gümrük vergisi gerçeğini unutup kontrol etmeyerek]
EUR-GBP paritesi yüzünden bu da 85küsür € ediyor.

Anladığım kadarıyla, sınır 75€ olduğu için bu sipariş banko gümrükte kalacak. Siparişin içeriği bir sweatshirt ve bir kolye. Sizce farktan ne kadar para isterler?
(İnternette dolanırken DHL'in 1€dan az bir fark için 280₺ istediğini anlatan bir forum postu gördüm tadım kaçtı)

Sevgiler, saygılar

gecer o, takilmaz gumruge falan

  • mrvengeance  (19.01.15 05:13:54)
uyuşturucu getirmediğin sürece dert etmene gerek yok, gümrük işleri allaha emanet ilerliyor, herkes kafasına göre

  • grimer  (19.01.15 06:25:36)
Royal Mail olduğu için sıkıntısız ulaşma ihtimali yüksek. DHL, Fedex gibi firmalarda sorun çıkıyor genelde.

Bir firma 3 senedir yılın aynı dönemi yurtdışından bir takım promosyon malzemeleri gönderiyor bana. 2 sene USPS ile yolladılar ve sorunsuz ulaştı hepsi elime. Bu sene firma iyilik olsun çabuk ulaşsın diye Fedex ile göndermiş. Bedelsiz gönderilen promosyon ürünü için 250 lira civarı kitlediler. Ardiye bedeli vs. baya para kazanma kapısı haline getirmişler bunu.
  • Sandeman  (19.01.15 07:53:21)
dhl üzerinden geliyorsa, paketin gümrüğe geldiği gün hemen, hızlı bir şekilde işlemleri hallet. gümrükte bekleyince dhl ekstra ücret alıyor

  • ceycey e  (19.01.15 08:22:06)