Pc Gamerlar.. Ozellikle "adventure" sevenler.. Yardiminiza ihtiyacim var..

Ps4'te fifa, nba vs. takilirken, sıkılıp aleti bir koseyi attim ve gunun birinde pc yi update etme ve yeni bir ekran karti alma durumum oldu. Simdi tüm oyunlari calistirabilen bir alet var nihayet.

Bu spor oyunlari disinda, adventure tarz oyunlari seviyorum.

Monkey island ve benzeri oyunlarla buyumus bir nesilim nihayetinde.

Sorum su ki,

son yillarda cikmis en güzel, en özel adventure oyunlar nelerdir? Atiyorum son 5 senedir mesela. Oyle bir liste yapar misiniz bana, gideyim alayim onlari?

Tesekkurler.

brothers: a tale of two sons
the vanishing of ethan carter
gone home
dear esther (buna oyun demek ne kadar doğru bilmiyorum gerçi)

the walking dead the game serisi de epey beğenildi.
  • cinsi kisi  (03.01.15 23:41:59)
the wolf among us da çok güzel.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (03.01.15 23:43:58)
yukardakilere ek olarak the cave ve limbo'yu önerebilirim

  • rolandmicrocube  (03.01.15 23:49:06)
Valiant Hearts: The Great War
The Vanishing of Ethan Carter(süper oyundu valla,arada durup manzarayı izliyor insan)
The Wolf Among Us
Deponia
Chaos on Deponia
The Cave
The Swapper
The Talos Principle(oynamadım ama çok övüyorlar bunu,yeni çıktı daha)

Edit: bazıları tam olarak adventure olmayabilir ama severek oynadım,ondan yazdım.
  • birfincankahvedahaisteyenadam  (03.01.15 23:49:14 ~ 23:49:59)
su ana kadar ilk 3 yazan arkadasin verdigi oyunlarin gameplay videolarindan,

"the vanishing of ethan carter" ve "dear esther" in havasini begendim.

gerginlik, gizem vs. barindirdigindan sanirim.

digerlerinin bazilarinin cizimleri cok animasyon gibi. diyeceksiniz monkey island sanki cizgi film gibi degildi. e o ama baska : )

ps3te mesela heavy rain vardi..

@birfincankahve nin oyunlara da bakiim bi.

edit: deponia serisi de direk monkey island hatirlatti. güzel mi acaba

The Swapper
The Talos Principle
bu ikisi de tarzim degilmis pek.

bu arada, sherlock holmes un güzel bir oyunu var mi acaba?
  • la traviata  (03.01.15 23:54:16 ~ 23:57:28)
çoğu güzel oyun yazılmış zaten. ek olarak;

ilk 2 monkey island'ın gayet başarılı remake'leri ve yeni monkey island episode'ları da çıktı onlara da bakılabilir. ayrıca mutlaka ve mutlaka kentucky route zero diyorum. oldschool adventure'lar gibi değil ama ayrıca ps için journey ve last of us şiddetle tavsiyem.
  • gibicibicis  (03.01.15 23:58:03)
ps4e grim fandango gelecek bir iki aya onu da mutlaka oyna.

  • mattiadestro  (04.01.15 00:16:05)
sen şu siteyi talan et en iyisi www.adventuregamers.com
senin benim gibi adventure severler için 1 numaralı sitedir. yukarda games sekmesinde güzel listeler var. kurcala işte.

  • inancsiz deve  (04.01.15 00:41:10)