almanya'dan 35-40 yillik arabayi getirmek???

Simdi ben aradigim temizlikte ve guzellikte arabayi turkiyede bulamadim ama almanyada mevcut alman arabasi olmasi sebebiyle(mercedes-benz)

Simdi brn yaklasik 3000 € bedelle bi araba bulsam alsam T.C gumrugune gerekli vergileri verip artik arabayi turkiye trafigine sokmak istesem bu bana kaca mal olur? Yoksa imkansiz midir yasalardan dolayi?

Not: arac 3000 motor 1975-1980 modellerde bir araba olacak.

Alman vatandasi olup Turkiye'ye kesin donus yaparken vergisini odeyip 1 arac getirebilirsin. Onun haricinde hicbir gercek kisi (yani distributor, ithalatci falan olmayan) kimse yurtdusindan arac somamaz Turkiye'ye diye biliyorum. Ya da cok fena yaniliyorum. :)

  • evrenos gazi  (02.01.15 19:49:11)
Degisiklikler olmus olabilir ama 3 yasindan buyuk arac ithal edemezsin.istisnasi antika araclar icin var.onun icinde antikaci belesi alman gerekiyor.1975 de antikaya girmiyor olabilir.

  • cizgilipijama  (02.01.15 19:53:58)
ben de 3 yaşından büyük araçları getiremezsin diye biliyorum ama ülkeye diğer yolla sokarsan 6 ayda bir çıkıp yeniden girmesi gerekiyor.

  • buzdagi  (02.01.15 19:57:31)
dışardan eski araç işi getirmek zor. bir almancı bulup onun üzerinden kesin dönüş ile getirmek ya da antikacı olarak getirmek lazım ama 30-35 yaş antika olmaz sanırım.

  • rosencruz  (02.01.15 20:04:26)
İkinci el araba ithalatı yasaktır. Yasal olarak getirtemezsin. Ama elçiliklerde çalışan tanıdığın varsa, onların istisnai olarak böyle bir imkanları var.

  • maxim gorki  (02.01.15 20:17:53)