"En az kalis suresi" nedir yahu? (Yurtdisi)

"En az kalış süresi : 2 gün veya Pazar (Cumartesi gecesinin varış noktasında geçirilmesi ve dönüşün Pazar saat 00:00’dan sonra gerçekleşmesi gerekmektedir.)"

Thy'nin sitesinde gordum simdi. Bu ne demek ki, Ben sabah gidip aksam donemez miyim? Yasak mi? Olayi anlamadim.

gidiş biletinle dönüş biletin arasında iki gün olması lazım.thy kendince öyle bir kural koymuş bazı ucuz biletler için.

  • lprytk  (16.12.14 20:05:37)
Bu Thy'nin kurali yani?
Iyi de manyaklar mi? Niye koyuyorlar bu kurali. Birkac saatlik seyahat icin o kadar para dokecegiz, isine niye gelmiyor ki? Mantigi anlamadim ben?

  • delifaruk  (16.12.14 20:07:37 ~ 20:07:44)
Ulkeye gidebilirsin onunla alakali degil.biletin kosullariyla alakali,bazende en fazla kalis suresi der kampanyali bilet satarken.bugun gidip yarinki ucaga fazlalik yaratmayasin diye,koordinasyon amacli ya da amerikaya bilet aldin gidis donus kampanyali donusu bir yil sonraya alayim dediginde kampanyadan cikiyorsun.

Ulkelerde de bazen uygulama oluyor.benim 3 kere girip 2 saat kalip ciktigim ulke dorduncude kabul etmemisti.sebep ve ticari belge gosterdikten sonra aldilar.
  • cizgilipijama  (16.12.14 20:11:16)
Birgun sonraki ucaga binsek ne farkedecek ki onu kabul ediyor?

  • delifaruk  (16.12.14 20:14:11)
2 günden az kalanlar kim? genelde iş için gidenler. onlara daha yüksek tarifeden sokmaya çalışıyor thy. olay bu.

  • bigl0rd  (16.12.14 20:20:26 ~ 20:21:05)
bigl0rd +1

  • mesgul ve huzursuz  (16.12.14 21:11:36)