ingilizceyi nasıl çalışıyorsunuz?

bir kelimeyi ezberlemek mesela..
50 kere yazıyor musunuz aynı kelimeyi, unutmamak adına?

ben günde 10 kelime seçiyorum onu gün boyunca devamlı kullanıyorum

  • atomunicindekiduraganelektrondalgalari  (04.12.14 10:27:54)
o kelimenin içindeği geçtiği üç dört cümle kuruyorum, kalıyo aklımda. elli kere yazılır mı, zaten 100 kere yazsam da bir hafta sonra unuturum.

  • mula  (04.12.14 10:28:42)
50 kere yazma diye nitelemem, nasıl çalıştığınıza dair işaret kapmak istememden dolayıydı.
elbetteki yazılmaz:) ben de bundan sonra soyledikleriniz doğrultusunda writing çalışmamı yapayım..

  • hede hodo  (04.12.14 10:32:21)
cümle kur +1, aynı zamanda kurduğun cümleyi sesli olarak söyle. kurduğun cümleyi kulağın da duysun yani. bazıları görür öğrenir, bazıları duyar aklına yerleşir. ikisini de yaparsan unutman zorlaşır.

  • treamorg  (04.12.14 10:48:27)
tatoeba.com, engvid.com gibi siteler de çok yararlı. ayrıca dizi izle bol bol. dizilab.com'da falan ingilizce altyazı seçeneği var. bilgisayarda bir word dosyası aç ve her gün beş altı kelime kaydet. sonra da bir fake facebook hesabı açıp bütün amerikalı avusturalyalı elemanları ekle, o kelimeleri onlaa karşı kullan. benim de seviyem lower intermadiate ile intermedate arası. bunları yapıyorum. gramer olarak hatalarım olsa da şu ana kadar derdimi anlatabildim herkese.

  • sndnzr  (04.12.14 10:58:28)