vize için otel ödemesi

brüksel'e vize başvurusunda bulunduk, yavşaklık yapıp, otel ödemesini gösterir belge istiyorlar, dekont ya da kredi kartı ekstresi.

sikinti şu ki, rezervasyonu booking.com dan, iptal imkanlı yaptık. O yüzden herhangi bir ödeme yapılmadı. Yamulmuyorsam booking.com'da iptalsiz ödeme yapılsa bile parayı hemen çekmiyor.

Kısaca, gitmek istediğimiz otele nasıl ödeme yapabilecez ki belgeleyebilelim?

sadece rezervasyon bilgisini gösteren voucher falan vardır mail attıkları size? onu bastırıp götürsniz yeterli olur.

  • t joe  (14.11.14 13:44:20 ~ 13:44:36)
onla gittik zaten. Otel parasının ödendiğini görmek istiyorlarmış, dekont, otelin kredi kartından para çektiğini gösterir belge falan.

  • bonjurkes  (14.11.14 13:45:52)
o ne abi ilk defa duydum bole bişi. bilemiyorum o zaman ne yapılır bu durumda oteli arayıp durumu anlatsanız belki işinize yarar bi belge yollayabilirler

  • t joe  (14.11.14 13:49:22)
bulgaristan vizesine başvururken istenen evraklar listesinde ödeme belgesi yazdığından ben de öyle bir çabaya girmiştim bu yaz. bookingden rezerve ettiğim 5 otelden yalnızca bir tanesi paramı sanal postan çekerek faturayı gönderebilmişti. diğerleri kk'la fiziksel ödeme yapmadan böyle bir belge veremeyeceklerini söylemişlerdi. diğer türlü de para transferi yapmak gerekiyor ki, her ödeme için 30usd gibi bi masrafı vardı sanırım (odanın ücreti bile o kadar değil bu arada). neyseki vize merkezini aradığımda 'öyle yazıyo da, booking rezervasyonunu da kabul ediyoruz' dediler de yırttıydım.

  • manuel mandalina  (14.11.14 13:50:34 ~ 13:52:56)
rezervasyonu yaptığınız otelle mailleşin böyle bir hizmetlerinin olmadığına dair attıkları maili de ek olarak koyun vize başvurusuna.

  • argent dawn  (14.11.14 14:10:59)
hotels.com'dan bir ücretsiz iadesi olan bir otelden rezervasyon yapın, bunlar hemen parayı çekiyorlar.
vizeyi aldıktan sonra iade edersiniz.

  • facebook  (14.11.14 17:23:30)