fast & furious serisi hakkında sorular

çok büyük hayranları ve bilenleri kesin vardır o yüzden soruları buraya sorma gereği duydum.

bu seriden izleyip direkt hafızama kazınan filmler şunlar; brian'ın mavi-gri bir mustangi var film zaten bunla başlıyor. sonra bizim siyahi elemanı hapishaneden çıkarıyorlar ve uyuşturucu baronunu hallediyorlar. burda sorum şu bu filmde bir havuz sahnesi var. body shop işleten bi adam var ( ki bu son filmlerde de var adını hatırlamıyorum. ) onun yanında bir asyalı hatun vardı mia, o filmde güzel bir rolü vardı o hatuna noldu?

bu filmler kronolojik olarak hangi sırada? en son çekilenden sonra han'ın tokyoya gitmesi söz konusu ama tokyo drift'i yıllar öncesinden izledik. yeni filmin konusu acaba han'a yapılanların öcünü almak mı?

of işten geldim üşendim kronolojiyi falan yazmaya. o dediğin body shop'cı tej. o hala oynuyor filmlerde. muhtemelen 7'de de vardır. o yanındaki hatun 2. filmde ilk ve son kez oynadı işte. suki idi karakterin adı.

  • xenophobe  (01.11.14 23:00:04)
arkadaş seriyi nasıl izlediysen yeminlen gerim gerim gerildim... çok dikkatsiz izlemişsiniz filmi; göz dikkatsiz olunca hafızaya da kazınmanış acayip bişey olmuş...

1)brian'ın aracı mustang değil nissan skyline; mustang tokyo drift'te ana karakterimiz "sean"ın kötü karakterimiz D.K (drift king) takashi ile filmin sonunda kapışırken kullandığı araç...
2)hapishaneden çıkan eleman brian'ın çocukluk arkadaşı "roman pearce"...
3)body shop işleten eleman tej parker
4)tej'in yanındaki asyalı hatun "suki"... "mia" dominic toretto'nun kız kardeşi; brian'ın da sevgilisi, çocuğunun anası... suki'nin rolü o filmlikti, maksat yeşillik olsun...
5)kronoloji; the fast and the furious - 2 fast 2 furious - fast&furious - fast five - furious 6 - tokyo drift
6)han'ı öldüren kişi furious 6'daki ölen kötü karakter shaw'ın abisi... furious 7 ile shaw'ın abisi bizim tayfadan intikam alacak...

seri filmleri izlemeniz konusunda diyeceğim; (bkz: yapma demiyorum hobi olarak yine yap)
  • mortar  (01.11.14 23:28:07)
öncelikle cevap için teşekkürler tikliyorum. sadece yeni fragmanın çıkmasını gördükten sonra kafama takılanları yazdım buraya. çok büyük hataların olması çok normal çünkü izle kapat mantığıyla izliyorum bu filmleri. takılmıyorum fazla. bunu suki'yi sormuş olmamdan da anlayabilirsin. ayrıca mustang skyline olayında kesinlikle haklısın. lakin seri filmler konusunda bir sıkıntım yok, sadece bu seriye çok büyük bir ilgim yok.

  • a darkness coming  (02.11.14 00:14:03)