oyunların yağ gibi akmasını sağlamak için ne lazım?

nasıl ifade edeceğimi tam bilmiyorum aslında bunu. profesyonel dota maçı izlemiş olanlar anlayabilir belki. bakın twitch'te yayın fena değil ama dailymotion'da çok daha iyi. yani nasıl desem, akıyor işte. hareketler falan çok daha hmmm gavurlar smooth diyo ya öyle.

bu fps'yle mi alakalı sadece? ben daha akıcı bir görüntü istiyorum diyelim. arttırmam gereken şey fps di mi? onun için en önemli olan şey ne peki, ekran kartı mı? başka bi şey var mı?

dota'da en düşük ayarla bile oynasam 60fps. en yüksekte de öyle. anlamadım gitti. yakalayamıyom o akıcı oyunu. şimdi de sorun yok, yani hiç takılma etme yok gayet normal. güzel. ama ben daha hızlı aksın istiyorum.

fps 60da sabitse v-sync açık olabilir, daha yüksek fps alacağınızı düşünüyorsanız ayarlardan kapatmayı deneyebilirsiniz. biraz daha akıcıymış gibi olabilir. aslında monitörünüz 60hz yenileme yaptığı için daha fazla detay göremezsiniz. öte yandan fpsniz yoğun anlarda 60ın altına düşüyor olabilir, o zaman ekran kartınızı ya da işlemcinizi güncellemeniz fayda edebilir.

  • talemon  (28.10.14 15:29:19)
Dikey senkronizasyon ayarını kapat. Hem delay yapar hem de kare sayısını düşürür. Ekran kartından da ayarları performans olarak ayarla.
Keşke bilgisayar özelliklerini yazsaydın.

  • cetoxim  (28.10.14 15:50:53)
@cetoxim, ya dandik bi şey sayılır. bu bilgisayarda zaten sanmıyorum bahsettiğim tarzda oynama şansım olduğunu. merak ettiğimden sordum.

  • pescador  (28.10.14 15:52:04)