"Bilmeyen yönetir" ne demek yahu? Var mı gerçekten böyle bir şey?

Bilmeyen adam nasil yönetir ki? Mantıksız bir laf.

bilen yapar, bilmeyen yaptırır gibi düşünün.

  • m e l t e m  (14.10.14 21:25:02)
kendini kalite müdürü olarak düşün. nasıl kumpas ölçümü yapıldığını bilmiyor olabilirsin ama çetele tutmak için kumpas ölçüsüne ihtiyaç duyulduğunu bilirsin ve kumpas tutabilen adamı yönetirsin.

  • himmet dayi  (14.10.14 21:26:41)
yapamayan yönetir değil mi onun doğrusu? yapamadığı için yaptırıyor

  • biyik  (14.10.14 21:28:30)
Yöneticiler operasyonel ayrıntıları bilmeyebilirler, bilmek zorunda da değildirler ama buna da "hiç bilmemek" demek doğru değil. himmet dayi çok güzel açıklamış durumu.

Bunun çeşitli versiyonları var. Biri biyik'in dediği gibi "Yapamayan yönetir". Bir diğeri de oradan hareketle "Yapamayan öğretir".
  • aychovsky  (14.10.14 21:37:00)
dunning-kruger etkisi
eksisozluk.com

  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (14.10.14 21:47:54 ~ 21:48:23)
Yapamayan ogretir cakmasi gibi geldi.

Those who cant do, teach.
  • vendorth  (14.10.14 21:52:18)
onun aslı yapamayan öğretir. o haliyle çok mantıklı bir söz oluyor.

  • Lim5  (14.10.14 22:14:21)
hocanın dediğini yap yaptıgını yapma.

  • Skey295  (14.10.14 22:18:56)
bi kisi de cikip demiyor ki bilmeyen adami kim müdür yapiyor diye. cok genellenen bi laf. bence dogruluk payi yok.

  • merak ediyorum  (14.10.14 22:21:26)
Cahil cesareti ile...

  • balik kraker  (14.10.14 22:59:21)
Islerin aksamamasi icin isi bilen yurutur, bilmeyen (sirf o bosluk dolsun diye) yonetir

  • yons  (14.10.14 23:52:13)
Yöneticilik ayrı bir şey. Tabii ki işe 2km ötede olmayacaksın, biraz ilgin olacak da, hiyerarşide altında olan adamların bildiği her şeyi bileceksin diye bir şey zaten imkansız.

Ama yönetebilir, strateji geliştirebilir ve iş bitirici olabilirsin her şeyi bilmeden de. Bilen adam zaten işi yapıyor, diğer vasıflara sahip biri de yönetiyor.
  • burfak  (15.10.14 08:41:20)