gastronomi sonrası yüksek lisans

ne önerirsiniz? gastronomi yüksek lisansı hem çok az hem de olanlarda cordon blue gibi deli gibi rakamlar talep eden okullar şimdilik bulduğum en ucuz okul yıllık 45 bin lira istiyor. türkiye de yüksek lisansını yapabilirim ama inanın o kadar berbat durumdalar ki onlar bana bir halt öğreteceğine ben onlara öğretecek durumdayım o nedenle yurtdışını istiyorum. italyada bir iki okul buldum ama onlarında ne dedikleri belli değil ayrıca türkiyedeyken italyanca öğrenmemizi falan talep ediyorlar.

şimdi soruma geleyim. ben illa ki gastronomi alanında mı yüksek yapmak zorundayım? akademisyenlik istiyorum sonrası doktora yani. buna göre bana hangi alanda devam etmemi önerirsiniz? kafam çok karışık şu saatte hala deli gibi araştırıyorum. almanya gibi ülkelerde gıda teknolojisi, beslenme vs için yüksek var var bana bir faydası olur mu? bazılarında biyokimya, mikrobiyoloji vs gibi dersler var ben bir garip sosyalciyim kimya-mimya bizi aşar kendimin bilincindeyim yani ona göre bölüm önerisinde bulunsanız? yok bulunamazsanız hangi alanlara yönelebilirim komik durmaz o konuda fikir verseniz.

Valla bence turizm gibi bir şey üzerine de yapabilirsin. turizm yöneticiliği, otel yöneticiliği ne biliyim benzeri şeyler.

  • secilmis uye  (18.09.14 12:00:00)
Bir öneri değil ama bir ricam var. Mail adresinizi verebilirseniz bir arkadaşım size bu konularda danışmak istiyor. Yetkili bi abiye benziyor dediler senin için.

  • safakali  (15.06.17 23:26:13)