beyaz t-shirtteki sarı parfüm lekesinden kurtulmak

Leke çıkarıcı+deterjan kullanarak makineye attım, yıkadım çıkmadı.
Her derde deva beyaz sabun ile çitiledim, yıkadım yine oradan bana bakıyor.
Ayşe Teyze'nin çamaşırları yıpratmayan çamaşır suyunu denemekten çekiniyorum ne kadar seyreltsem de su ile ( giysinin renginden beyaz bir yuvarlak veya delik oluşmasın giyside)

Google sıcak gliserin, amonyak veya ispirto der.sodyum sülfat kullanın diyen bile var. (sanki kimya laboratuvarı işletiyor her yurdum kadını)

Denenen ve başarılı olan, yukarıdaki malzemeleri arayıp bulmak için ter dökmeyeceğim bir yol bilen var mıdır?

şöyle yapmıştım tamamı beyaz bir kıyafetime: makinaya attım, üzerine de domestos döktüm sonra çalıştırdım makinayı. bembeyaz oldu. leke gitti, renk farkı kalmadı.

  • kırmızıkaşekaban  (01.09.14 21:53:14)
Legene bol su ve biraz camasir suyu dokup tisortu icinde 2 saat bekletmistim. Bembeyaz oldu.

  • cezzar dede  (01.09.14 22:26:29)
Evet, leğen su ve makul miktarda çamaşır suyunu denedim, t shirt'ün parfumlu yerleri ayşe teyze reklamındaki ace kullanmayan tarafın çarşafı gibi yırtıldi.
Işin ilginci sadece parfüm lekesi olan yerler zedelendi, geri kalan kumaş sağlam, ama resmen eridi o kısımlar.
Ince kumaslara uygulamiyoruz çamaşır suyunu. Benzer bir sorunda arama yapanlara not düşeyim.
  • kaymaktutmayansicaksut  (03.09.14 23:35:23)