uzun süredir lens takanlar

arkadaşlar,
yaklaşık 8 senedir lens takan biri olarak acaba bu lensleri daha ne kadar sorunsuz takabilirim diye merak ediyorum. geçen göz doktoruna lens takıyorum dediğimde çizelim gözlerini ilerde hiç lens takamaz hale gelirsin dedi. bilmiyorum belki iyi niyetle belki para kazanmak için demiştir. sorun yaşayan var mı baş ağrısı,göz ağrısı veya başka sorunlar ?

Bu yaz ameliyat oldum. Doktorun ilk sorusu lens kullanıyor musun olmuştu. Uzun süreli lens kullanımında kornea incelmeye başlıyor ve belli bir kalınlığın altına indiğinde ameliyat olamıyorsun.

Aslında olamıyorsun demeyelim, çünkü temassız ameliyat da mümkün. Daha pahalı, daha acılı ama mümkün. Zaten tahmin ediyorum kuruluktan kösele gibi olmuştur gözlerin 8 yıl sonunda.

Tavsiyem ameliyattır.
  • theli  (25.08.14 11:50:08)
ben de uzun yıllardır lens kullanıyorum. galiba zamanla gözün o en dış tabakası neyse orası hasar görüyormuş. lensim benim bi parçam gibi artık. batma, göz-baş ağrısı vs yaşamıyorum.

  • 9kuyruklukedi  (25.08.14 11:54:45)
yaklaşık 5 yıldır kullanıyorum, göz kuruluğu tek problemim. evdeyken takmamayı tercih ediyorum bir süredir, takmadığım zamanlarda bile gözler yine de kuru ama.

numaram aşırı yüksek olmadığı ve üstelik hala ilerlemeye devam ettiği için çizdirmeyi düşünmüyorum.
  • devilred  (25.08.14 11:55:54)
Valla amcam goz doktoru.sulalede her evde en az 2 hatta 3 kisi gozluklu.doktor olan kendisi cocuklari dahil.cizdirmeyi asla tavsiye etmiyor.kendi de cizdirmiyor.gozluge devam malesef:/

  • safsafinaz  (25.08.14 12:00:30)
Soruya cevap olmamis ama ne lens ne cizdirmek sağlıklı alternatifler degil malesef.10 sene lens taktim.artik takamiyorum.gozlerim mahvoluyor 1 saat icinde.

  • safsafinaz  (25.08.14 12:01:45)
annem teyzem gençliklerinden beri kullanıyor, daha onlar başladığında lensler camdı türkiye'de:)
hala bişi olmadı.

  • kaputt  (25.08.14 13:07:28)
19 senedir kullaniyorum. Hic sorun yasamadim. ama gozu lense hassasiyet gostermeye baslayan cok arkadasim oldu.

hassasiyet gosterene kadar bekle sonra cizdirirsin.
  • earthsea  (25.08.14 15:01:11)