izmir-bodrum "kız başına" otostop

1- daha önce odtü dışında hiç otostop deneyimi olmayan ama rideshare deneyimi olan tek başına bir kız için çok riskli midir?

2- tam olarak hangi noktada durmalıyım? nerden başlamalıyım? bodruma kadar gitmeyip yolun yarısından başka araca binmem gerekirse ne yapmalıyım?

yapma. lokasyon sakat.

  • ya ben lan neyse  (07.08.14 15:52:24)
o zaman biriniz gelin benimle ya :(

  • letheavendangered  (07.08.14 15:54:01)
ben olsam yapmazdım.

  • baldur  (07.08.14 15:54:26)
35 lira için değmez.
www.obilet.com
otobüs garına gitsen, muhtemelen biraz daha ucuza da bulursun.
  • yalnux  (07.08.14 15:54:45)
gerek yok ya. tatil zamanı, illa ki arabasıyla giden bulursun. sor buralarda falan, en azından yoldan rastgele birinden daha güvenilir olur.

  • xenophobe  (07.08.14 15:55:06)
bu ülkenin geneli çok sakat. izmir bodrum falan diye düşünmemek lazım. yazık olur. neyse parası verin otobüsle gidin. canınızdan daha kıymetli değil.

  • ezeriko  (07.08.14 15:56:57)
osloda, şangay da olsan dahi yapma. haberlerde görmek istemiyoruz seni.

  • sttc  (07.08.14 15:59:58)
aman diyim. yapma bence.

  • anneboleyn  (07.08.14 16:00:51)
aslında mesele "bedavaya getirmek"ten ziyade otostopla yolculuk yapmak, seni anlıyorum. 35 lira para değil elbette. ben 5 yıl 1000'den fazla araca otostop çekmişimdir, birinden incinmedim. şehirlerarası da otostop çektim, 700 kilometre kadar. kola ısmarlayan oldu, ot ikram eden oldu, cebime "buradan sonra otostop çekme" diyerek 20 lira sıkıştıran da oldu.

tek bir fark var: ben erkeğim.

bu yüzden, söylenenlere katılıyorum. kimse iri yarı, kıllı bir erkeğe tecavüz etmiyor. ama yaz günü şortları ve askılı bluzuyla otostop çeken bir kadın gördükleri zaman, "bu kesin orospu, bir kere de bana verir ne olacak" diyorlar.

yapma.
  • yirmisantim  (07.08.14 16:02:36)
yapma arkadaşım. cv misali deneyimlerini de yazma. her yolculuk başka bir macera.

  • namus ninjası  (07.08.14 16:05:29)
tecavüze uğrayacağının garantisini veriyorum. burası bir orta doğu ülkesi güzel kardeşim.

  • kamera motor  (07.08.14 16:09:19)
millet yapma diyo sen hala tanımadığın insanlara biriniz benimle gelin diyosun. çok yaşamazsın bu kafayla.

  • fuzuli  (07.08.14 16:21:58)
yolyola.com'dan biriyle gitsen?

Otostop çok zevkli bir şey tabi ama başına bir şey gelme riski gerçekten çok yüksek.
  • otonom  (07.08.14 16:23:44)
otonom, baktım oraya da ama ordakilerin de referansı sağlam çıkmadı + istediğim tarihte giden kimse yok.

endişelerinizi anlıyorum. teşekkürler. tamam yapmıyorum o zaman.

ve işte bu yüzden gidiyorum buralardan aaamaaann başlarım böyle ülkeye.
  • letheavendangered  (07.08.14 16:25:20)
yapma sakın.

  • widee  (07.08.14 16:36:50 ~ 16:37:13)
sen bunların abartmalarına bakma. arabasına bineceğin tipe dikkat et yeter. bunlara göre anamız bacımız sokağa da çıkmasın.

  • fallthepieces  (07.08.14 16:38:32)
tipten anlayamazsın nasıl bir kişilik oldugunu+kızsın ve bu dahada tehlikeli senin için aklın varsa vazgeç

  • diss0640  (07.08.14 16:48:42)
yapma çok sakat yok illa yapacağım diyorsan aile veya kızlı erkekli gidenlere el et.

  • lathspell  (07.08.14 17:18:32)
Ben erkek halimle tirsiyorum ama philippa barca olmaktan korkmam dersen buyur yap

  • efrasiyab87  (07.08.14 17:22:31)
oralarda bir sürü karı kız tavlamaya giden apaçi vardır bu dönemde, birine denk gelirsin hayatın kararır. etek giymen, askılı giymen de tahriğe girer (mesela), kimse ceza almaz.

edit: iki kız bile gitseniz tehlikeli. çıkar bir 2-3 kişilik erkek grubu, yazık ederler.
  • oymak beyi  (07.08.14 17:26:29 ~ 17:28:12)
yaptın mı ?

  • fallthepieces  (11.08.14 14:54:09)