"ooo x alırım bir dal" geyiği nereden çıktı?

replik midir, bir şeye atıf mıdır? ilk kim yazmıştır, ilk alınan x nedir, ne değildir?
plase: bıkmadınız mı bunu görmekten anasını satiyim!?

şimdi ilk defa burda görüyorum, sanırım sigarayla alakalı bir şey

  • clones  (25.03.14 02:11:00)
bi sokak agzidir bu. oo malbora alirim bi dal gibi. ekside de ooo espiri geyigi vardi biri oo espiri alirim bi dal dedi ve olaylar basladi

  • seljax  (25.03.14 02:18:27)
bi çocuk tivitrede "ooo at boku, alıyorum bi dal" yazmıştı -sanırım otlakçılarından bıktığı bi anda :)-, ama feno değildi yani hatırladığım kadarıyla, sonra fenolar rtledi, sonra fenolar bunu kalıp haline getirdiler.
ben seviyorum, oo samtayms alıyorum bi dal diye şarkı da söylüyorum :)

  • golgem var iyi ki golgem var  (25.03.14 02:30:14)
abi ben o geyiği doksanlardan beri biliyorum ya, oo malbuş alırım bi dal! gibi, niye yeni çıkmış olsun ki? görmeyenleri ilk kez görmemin yanısıra, cevap verenlerin 90larda doğduklarından şüpheleniyorum şu anda?

  • pasp  (25.03.14 02:34:57)
@pasp, sözlükten bahsediyordum, soruyu sözlük kategorisinde açtığım için tekrar belirtme gereği duymadım.

  • baba jo  (25.03.14 02:44:05 ~ 02:44:19)
@ctu: biraz kibar olabilirdin ama yapabileceğini sanmıyorum şu yazdıklarına bakılırsa, yeteneklerin arasında yok.

@baba jo: ne zamandır sözlüğe girmiyorum, fark etmedim o yüzden. zaten girmeme nedenim de @ctu gibi kişiler. kusura bakma jo.
  • pasp  (25.03.14 02:46:21)
kötü bir şey yazmamıştım, senin alıngalınlığına gelmiş ctu, istersen silebilirsin de sırf laf sokmak için yazıp silme zahmetine girmen de saçma tabi, duyuru zaten silecek bunları ;) canım benim kıyamam..

not: laf sokmaya bayılmıyorum ve sana da laf sokmaya çalışmıyorum, onu da belirteyim. gereksiz muhabbet ediyoruz sadece. bize bi çay koysana valla süper gider muhabbetin yanına? :D
  • pasp  (25.03.14 02:52:42 ~ 02:54:02)
90'lı yılların muhabbeti. Genelde Marlboro için yapılırdı. İlk defa Bülent Üstün karikatürünü çizdi, "Oo Malbuş alırım bi dal" şeklinde, oradan geliyor.

  • pokepoke  (25.03.14 04:40:44)
@pokepoke +1 hatta 80'lerde bile vardı bu geyik. Ve tabi başkahramanı da Malbuş sigarasadır.
Ooo alırık tek kalem bile derlerdi!

  • gece lampulu  (25.03.14 07:31:39)
rte capsi var, bir vatandaşın cebine uzanırken "ooo cigara alırım bi dal diye". ben oradan türedi diye biliyorum.

  • kayranin kedisi  (25.03.14 13:04:23)