los angeles a gitmece

selam thomas cooklar, temmuz- ağustos gibi 2 haftalığına los angeles a gitmeyi planlıyoruz 2 kişi. her türlü tavsiyeye açığım. nelere dikkat edelim ulaşım ve konaklama konusunda. ortalama kaça mal olur?

bence 3-4 gun los angeles, sonrasini san francisco, san diego, las vegas, palm springs falan yapin. ciddiyim.

ayrica arabasiz olmaz.
  • little miss rejectee  (17.02.14 14:13:17)
Pahalı olur epeyce yazın göbeğinde gideceğin için. THY zaten geçiriyor, aktarmalı gitsen bu sefer de ek yorgunluk ve zaman kaybı demek.

Otel için booking.com en güzel adres. Gitmeden rotayı çizebiliyorsan tüm rezervasyonları erkenden yaptır. Büyük şehirlerin içinde kalmak yerine biraz dışında kalabilirsin.

Kiralık araç olmadan California'da gezmek epey sıkıntı, araç kirala derim. Böylece rahat rahat gezersin, istediğin otelde kalırsın.
  • cakabo  (17.02.14 14:13:56)
İner inmez havalimanindan araba kiralamak lazim. LA büyük şehir, arabasiz olmaz. Kalacak yer butcenize bağlı. Ucuz bir yer ariyorsaniz downtowna çok uzak yerlerden otel bakmaniz lazim. Ya da Inglewood gibi yerlerde kalacaksiniz. Ehehe. Ucuz ama pek tekin olmayan yerler buralar. Gerçi ben kaldiydim. Bi bok olmamisti.

Little miss'in dediği gibi iki haftayi LA'de yemeyin. SF, Las Vegas, San Diego hatta Tijuana'ya gidin. ;)
  • efreet sultan  (17.02.14 14:34:41)
couchsurfing'den birilerini bul. bedavaya kal. sosyal açıdan da daha iyi geçer. bulamazsan, airbnb'den kalacak yer bul. ev sahiplerinden gidilecek yerlerle ilgili bilgi al.

  • amuzende  (17.02.14 16:04:04)
Arabasiz olmayi aklinizdan gecirmeyin. East LA ve Inglewood'dan uzak durun.

  • guru  (31.05.14 03:50:32)