Lyx ve Latex Uyumu

selam,
ben lyx kullaniyorum. ayni proje uzerinde calistigim 2 eleman da latex. 3umuzun ortak yazmasi gereken bir rapor var. herkes 2 bolum yazacak. formatin da tum rapor icin ayni kalmasi gerekiyor. elemanlar bana kullanilacak template'i verdi. elimde su dosyalar var:

chapter_xyz.tex + chapter_xyz.aux (her chapter icin var bu ikili)
report.tex
bibliography.aux
report.aux
report.log
report.out
report.pdf
report.synctex
report.toc
stanford.sty
stanford.log
texput.log
_temp.log
A4.sty

bunlari kullanarak onlarin kullandigi formata sahip olup lyx'de yazabilir miyim? evetse, nasil?

tesekkurler simdiden.

.sty, ve .tex dosyalari disindakiler isinize yaramaz.

.tex dosyasi kaynak kod, .sty dosyasi da referanslarin, olusturulacak pdf'in sablonunu belirleyen dosya.

lyx'te compile etmeniz lazim bu .tex dosyasini. ama tabii degisik yontemler var. latex, pdflatex, xetex gibi. .tex dosyasinin basinda "bu sablon latex2e kullanir" falan gibi bir ibare var mi? eger oyleyse pdflatex yontemini kullanabilirsiniz mesela. dogru yontemi is arkadaslarindan ogrenebilirsin. tavsiyem sen kendi kisimlarini yazdiktan sonra bir compile et; formuller, referanslar yerinde ise sadece .tex dosyasini gonder onlara. onlar birlestirsinler tek .tex'de. anlamadigin yer veya baska sorun olursa yardimci olmak isterim.
  • osuruklu  (19.12.13 14:34:00)