[]

Ingiltere'de "TV Licence" olayi

Arkadaslar gecic bir sure Ingiltere'de ikamet ediyorum bir ev kiraladim. Gecen hafta TV License iniz yok dediler ben de ihtiyacim yok diye bir form doldurdum. Sonra da killandim. Evde TV yok ama bilgisayarla izledigim seylere dair siniri da acikcasi tam bilmiyorum? Ne zaman lisans almam gerekmekte?.. Bilgisi olan birisi aydinlatirsa cok mes'ud olurum.
 
  • cok sey hakkinda az sey bilen adam  (16.12.13 12:52:20) 
@cok sey hakkinda az sey bilen adam: Dostum tesekkur ediyorum ugrasmissin ama zaten orayi okumadan buraya sormak ayip olurdu oyle degil mi? Sorum bir parca spesifik dikkat edilirse:

Internetten izleme olayinda sinir nedir? Mesela canlitvizle gibi siteler var veya startv nin internet sitesi falan dahil mi bu uygulamaya? Mesela Readon Player kullanilabilir mi? gibi...
  • istanbul beyefendisi  (16.12.13 13:20:12 ~ 13:21:44) 
Özel TV kanallarının resmi web sitelerinden yaptıkları yayınlarda herhangi bir sorun yaşamazsınız.


  • cok sey hakkinda az sey bilen adam  (16.12.13 13:28:32) 
çatır çatır izliyorum kardeşim 4 aydır için rahat olsun. sadece BBC gibi İngiliz kanallarının canlı yayınlarına girmiyorum. zaten BBCİplayer gibi bir uygulama kullanıyorsan orada da canlı video yayınına yanlışlıkla tıklarsan tv lisansı konusunda bir uyarı yapıyor. canlı radyo yayınları yetiyor bana.


  • candanag  (16.12.13 14:00:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.