Bir ürünün "Arz-Talep" ve "İthalat-İhracat" durumu nereden öğrenilir

soru başlıkta aslında...
kimya mühendisliği öğrencisiyim...
graduation project olarak bir ürünün feasibility raporunu verdi hocam...
ama bu daha çok ekonomi çalışması olduğu için veri bulmakta sıkıntı çekiyorum...
hatta aradığım ürünü de söyleyeyim, "hayvansal ve bitkisel sıvı ve katı (margarin) yağlar" ürünü üzerine çalışıyorum...

ama sizden ricam bir ürünün "Arz-Talep" durumu ve "İthalat-İhracat" durumu nasıl ve nereden öğrenilir?

bu konuda bana yardımcı olursanız kabuslarıma son vereceksiniz gerçekten..

şimdiden teşekkürler ve saygılar :)

  • borschtang  (27.11.13 13:52:35)
yuh, bütün hazırlayacağım raporun göz kararı 70%'si var burada, sen bana nasıl bir iyilik yaptın hocam...
bunu karşılıksız bırakmak istemiyorum...
bütün entry'lerini seri biçimde şükelalıyacağım, karmanı yükselteceğim söz :)))

çok çok teşekkürler.. :))
  • appdata  (27.11.13 14:10:26)
Hocam ayrıca ihracatçılar birliği sektörlerle alakalı geçmiş ihracat ve ithalat hacimlerini ve gelecek dönem beklentileri de yayınlıyorlar. Oradan da bi %30 bilgi çıkarırsan bir tek düzenlemeler kalır sana. Kolay gelsin.

  • sforza  (27.11.13 14:44:10)
@appdata

rica ederim:) raporunda başarılar!
  • borschtang  (27.11.13 15:39:13)