kanadadan wacom cintiq getirtmek (21") ! acil

sevgili ekşi duyuru yazarları & okurları ;

sorum şudur ; yurtdışından wacom cintiq 21ux (21 inç lik bi çizim tableti ) getirtmeyi planlıyorum , arkadaşı da ayarladık ama sorun şu ki kargoda başına ne gelir yada nası taşınır bunlar beni sıkıntıya sokuyo .. yanına alabilir mi bu ürünü arkadaş ? yada bagaj a mı vermek zorunda ? bagaja verse başına bişi gelir mi aletin ? bide alete gümrük biner mi ? ben binmez diye biliyorum ama okudum bazı yerlerde %10 kdv mi ne alınıomuş , bu konuda da bilgilendirirseniz sevinirim (: (ürün 2000$ )

daha önceden böyle büyük ürün getirenler varsa nasıl getirmişlerdir paylaşırlarsa güzel olur

son olarak bu ürünü burda satan elinde bulunan varsa gelin konuşalım belki sizden alırım :D

bide yurtdışından alışverişlerde banka kartı kullanabiliyomuyuz ? yada kredi kartında felan yurtdışına açtırmak gerekir mi ?

biraz fazla oldu ama idare edin artık (:

yaklaşık paketölçüleri : 53x42x49 gibi bişi sanırım ağırlık da 10.2kg

boyut olarak çok fazla olmadığı için sadece onu alıcaksa yanına uçakta gelirken el bagajı olarak alabilir. ama tartıya koymasın çakallık yapsın biraz. yoksa düşük bir ihtimal sorun çıkartabilirler. eğer kendi getiriyosa kdv fln ödemezsiniz.

kargo olayı sorunlu. 350 euro dan aşağı olucak bedellerde bir ödeme yapmıyorsunuz (hediye diye geçiyor. Fiyatdan emin değilim) ama işte fiyatdan dolayı sıkıntı çıkar. ağırlığı fazla olduğu için kargo ücreti+kargo sigortası(mutlaka kesinlikle [must have to ] yaptırın:) ) baya tutar diye düşünüyorum.
en mantıklısı arkadaşınızın eline alıp getirmesi aleti.
  • voice of the mysterons  (04.04.09 10:49:06)
kabin bagajı olmaz ondan 8 kg ı geçiyor. yolcu beraberi getirirsen ve koliyi kamufle edersen (salak gibi yepyeni kolisiyle getirmeyeceksiniz herhalde onu bir gazete kağıdıyla falan kaplamak lazım ki favorim siyah poşettir.) gümrükten sorunsuz geçilecektir. bir ihtimal var ki yılda min. 15 kere gümrüğün önünden geçiyorum bugüne kadar 1-2 kere ne aldın diye sorguya uğramışımdır.

  • ozdek  (04.04.09 11:33:06)
uçağın bagajında başına bişi gelirmi peki , kabin bagajına veremezsek ?

  • busuta  (04.04.09 12:08:24)