Otomatik ödeme talimatı & suç duyurusu & karakol

selamlar,

Arkadaşlar şöyle bir sorunum var.

Otomatik ödeme talimatı verdiğim doğalgaz faturam, ben taşınıp sözleşmemi iptal edince kendiliğinden iptal olacaktır diye düşündüğümden umursamamıştım. Oysa ki çıktığım binaya sonradan giren kişi doğalgaz aboneliğini kendi ismine tekrar aktifleştirdiğinde,onun faturaları, bilgim olmadan benim kredi kartımdan tahsil edilmeye devam etmiş.

ben bunu aylar sonra tesadüfen öğrenip, evsahibinden aldığım numaradan adamı aradığımda da kabul etmeyip umursamadı.

şimdi ben bu adam hakkında suç duyurusunda bulunucağım, nereye gitmem gerekiyor? olaylar ümraniye'de gerçekleşti. şu an bostancı tarafında oturuyorum. illa bu ilçelerin savcılıklarına mı gitmem gerekiyor?

Yoksa bir dilekçe yazıp mahalledeki karakola da versem olur mu?

önce doğalgaz firmanıza ve otomatik ödeme talimatının olduğu bankaya başvurun. sözleşmeniz iptal olduysa tahsilat yapılmaması gerekirdi.

  • nop  (13.08.13 22:18:02)
banka nasıl olsa her türü haklı çıkacağı için hiç o işlere girmeyeyim diyorum. hukuk karar versin kimin suçlu olduğuna..

  • eskimo  (13.08.13 22:41:13)
nop +1
bankada hata varsa zaten hukuken kaybedeceksin adama karşı. sen bankadan bizde sorumluluk yok cevabını aldıktan sonra adama dava açarsan elinde koz olur. mahkeme sorumluluk adamda değil bankadaymış diye karar verirse bu sefer bankaya dava açma hakkın olur diye düşünüyorum. tabii hukukçular daha iyi bilir.

  • inanmazsan inanma  (13.08.13 22:58:17)