Apple Store UK & Amazon.co.uk farkı ve tax free durumu

selam arkadaşlar 2 sorum var, bilen varsa beri gelsin

1. Almayı düşündüğüm IPad with Retina için Apple Store 479 Pound çekerken, Amazon 440 diyor, bu farkın sebebi nereden kaynaklanıyor? -Amazon ayrıca ücretsiz kargo-
2. Şayet herhangi bir fark yoksa Amazon'dan aldığım takdirde tax free belgesi alabiliyormuyum?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

ingiltere avrupanın en pahalı yerlerinden birisi sebeplerinden biri de yüksek vergi. tax free olması için ingiltereden bizatihi çıkış yapmanız lazım.

kısaca tax free olması için gümrük bölgesinden almış olup gümrükten çıkmanız lazım
  • ayn-i cemin bülbülü  (10.08.13 14:42:16 ~ 14:42:29)
e anladım ben de öyle yapacağım zaten de merak ettiğim aradaki 40 pound farkın nereden kaynaklandığı ve şayet amazon dan almam durumunda tax free belgesi talebimi yerine getirip getirmeyecekleri durumu, aramalarda aynı soruyu soranları gördüm amazon da fakat cevap yok.

  • candanag  (10.08.13 14:46:51)
sebebi vergi olabilir checkout'a gelin orada taxes kısmına bir bakın işte...

  • ayn-i cemin bülbülü  (10.08.13 14:51:06)
sorulmuş ve cevaplanmış

www.amazon.co.uk
  • ayn-i cemin bülbülü  (10.08.13 14:52:48)