kadınlar el ve ayak dışında tamamen örtünmeli ayeti

demin biriyle konuşuyorduk.böyle bir ayet varmış.o öyle dedi en azından.araştırdım da bulamadım.bilen yazabilir mi?

el ayak neden örtünmüyo onlarda fantazisi olanlar var ayıptır be :/

ben de aradım bulamadım
  • Caaannn  (01.08.13 15:38:47)
Nisa suresiydi gaaba:
www.suleymaniyevakfi.org

  • quanche  (01.08.13 15:39:08)
Bu durum çeviriden çeviriye değişiyor. Bazıları "ayıp yerler" diyor, bazıları "el ve ayak dışında" diyor, bazıları "ziynet yerleri" (ilk dediğimle aynı olabilir bu) diyor. Hangisi doğru, bilemiyorum. Kim bilir, belki sadece "ayıp yerleri" diyen yumuşatmıştır, belki de "el ve ayak dışında" diyen ağırlaştırmıştır.

  • adoramer3ku  (01.08.13 15:47:01)
herkesin kafasına göre yorumladığı ayetten bahsediyorsun galiba. orda bahsedilen esas olarak mahrem yerlerin örtülmesi ama saçından bile tahrik olan sapkın kafaların olduğu bir toplumda yaşıyorsan bu tamamen örtünmelisin olarak yorumlanır doğal olarak.

  • feykalade  (01.08.13 15:53:51)
değişik yorumlar var, yaşar nuri hoca da "abdest bölgeleri açık olabilir" diyor mesela.

  • nereye bu gidis  (01.08.13 16:02:44)