kotor a gitmiş olan var mı?

duyuru yazarları,
var mı deneyimlerini paylaşabilecek ya da öneride bulunabilecek.
yeşil pasaport yok vizeyle de uğraşmak istemediğimden rotayı şöyle düşündüm.pegasusla saraybosna,sonra kotor-ki vardır diye umuyorum bir otobüs vb.

ben gittim. soruları madde madde sorarsan cevaplayayım.

  • granger  (11.07.13 09:23:48)
mesela;
-sen nasıl gittin.güzergah?
-nerede kalınır?
-dubrovnike geçilir mi?
-kaç gün yeterlidir burası için minimum?
tşkler.
  • artemiss  (11.07.13 09:29:04)
thy ile priştine (kosova) ordan kotor yaparsan daha ucuza gelir ki ben 15 gün sonra bu rotadan gideceğim.

kotor biraz daha tarih ve deniz ikilisi, eğer gece hayatı eğlenceli olsun vs istiyorsan budva'yı tercih edebilirsin, biraz daha bodrumvari bir yermiş.
  • eastanbool  (11.07.13 09:29:18)
- belgrad>podgorica>budva'yı pas geçip>kotor şeklinde gittim.
- old town içinde hosteller var ama bütçeni bilmiyorum. hostelword.com'dan bakabilirsin ama aklında bulunsun kotor pahalı bir şehirdir.
-geçilir evet. günde bir kaç otobüs var dubrovnik'e giden. yakın sayılırlar zaten
- görülecek yerleri görmen 4-5 saat. şehrin tadını çıkarmak 1 gün. fazlası tamamen sana kalmış

edit: ekleme yapayım. güzel bir şehirdir. budva'da zaman kaybetme kotor'u mutlaka gör.
  • granger  (11.07.13 09:37:01 ~ 09:43:55)
hırvatistan'ın vize isteyip istememe durumunu kontrol edin.
vize istemiyorsa hala, bosna'dan direkt dubrovnik'e geçin.
dubrovnik'ten herceg novi'ye geçersiniz.
oradan da kotor'a geçilir.

dubrovnik'e gidilmeyecekse eğer,
doğrudan podgorica'ya otobüsle gidersiniz. (alternatif bosna-trebinje-podgorica)
podgorica'dan kotor da 1 saat kadar sürüyor.
  • kahin ahtapot paul  (11.07.13 09:44:32)
rota kısmını okumamıştım. yeşil pasaportunuz yoksa bosna'dan kotor'a geçemezsiniz. hırvat sınırına giriyosunuz çünkü yolda. imkanı yok geçirmezler. kotor'u görmek için kuzey yolunu kullanmanız gerekecek.

  • granger  (11.07.13 09:50:00)
@granger ben bu hırvat sınırını tamamiyle göz ardı etmişim zaten dubrovnikte yalan olur keza nisan itibariyle vize uygulamasına geçti:/
tşkler.

  • artemiss  (11.07.13 10:41:37)