Akdeniz&Ege tarafına gitmeyi düşünenler

Ayın 15'ine kadar herhangi bir gün, İstanbul'dan Muğla-Dalaman'a gideceğim. Öğrenciyim ve para yönünden azıcık sıkıntım var. Otostopla gitmeyi düşündüm fakat İstanbul'dan bir yere gitmek için otostop çekebilecek uygun mevkiyi bulamadım. O nedenle geri dönüşte otostopla gelirim belki diye düşündüm.

Duyuru kullanıcılarından veya tanıdıklarından o taraflara gitmeyi planlayan biri varsa aracına misafir olmayı çok isterim. Ehliyetim var, dileyen olursa yolun tamamında aracı kullanabilirim de. Belki arabası olup da o kadar yol boyunca aracı sürmekle uğraşmak istemeyen birisi varsa ona şöförlük de yapabilirim.

Yardımcı olabilecek birisi varsa şimdiden teşekkür ederim.

Istanbulda çok zor. Şehir merkezinden uzakta otoyol yakinlarinda cek.

Ege de her yerde çekebilirsin. İnsanlar samimi
  • ceycey e  (09.06.13 04:07:22)
@ceycey e, evet işte o nedenle gelirken otostop çekmeyi planlıyorum gidiş işini bir şekilde halledebilirsem.

  • alliswell  (09.06.13 04:14:52)
2 kişi gitmen daha iyi olur. Istde şehir.dışına.kadar otobüs.vs ile çıkabilirsin.

mesela kÖrfez gölcük taraflarına gdeceksen, viaport avmnin oralarda, ana yollara baglayan yerlerde çek. Arabalar hızlı giderken çekme duramazlar. Işıklar veya virajli yollar ideal. Kırmızı ışıkta sen de arabalara yanaşıp sorabilrsn

Ya da eline kağıt alabilirsin :D

Gidecegin yere giden araba bulmak zor. Binip olduğu kadar git.

Hava kararmdn kalacak yerini ayarla. Kimse arabaya almıyor kararinca. 2 3 saat uğraşımızı bilirim

.
  • ceycey e  (09.06.13 12:23:32 ~ 12:24:53)
hitchwiki.org buradan yardim alabilirsin

  • 102030  (09.06.13 13:17:31)