[]

Ilac Sektoru ve "Under Regulatory Review"

selam,
bi ilac sirketi uzerinde calistigi ilaclarin hangi asamalarda oldugunu gosteren bi grafik vermis. bi tane ilaclari "stage 3"u basariyla tamamlayip "under regualatory review" altinda duruyor. bu asamadan sonra da "market" geliyor, yani ilac piyasaya surulmus oluyor. bu "under regulatory review" asamasi tam olarak nedir? bir de stage 3'u gecen ilaclarin yaklasik olarak yuzde kaci bu asamayi da basariyla gecip piyasaya surulebilir? 
ilgili otoriteye (FDA mesela) ruhsat başvurusu yapılmış, cevap bekleniyor demek. Stage 3'den kasıt faz 3 çalışmalar muhtemelen. Tedavi alanına bağlı olarak başarı oranı değişir.


  • efx  (14.05.13 10:06:24) 
stage 3 ile bitmiyor stage 4 de var :) önce 4ü geçsin sonra sürülsün istatistiklere bu şekilde bakabilirsin.


  • niye ama  (14.05.13 12:03:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.