askerlik & gemi adamı/amatör denizci belgesi vs vs

arkadaşlar merhaba;

zamanında bir dedikodu duymuştum. amatör denizci belgesi veya gemi adamı belgesi olanları askerde direk denizci yapıyorlar diye.

bu ne kadar doğrudur? alınması gereken minimum ve en kolay belge nedir?

teşekkürler

merhaba, askerde direkt denizci yapıyorlar diye bir olay yok.
denizle bir alakam yoktu, hatta yüzme dahi bilmiyorken denizci olarak yaptım ben askerliğimi.
milli savunma bakanlığı her yıl belirli bir kuradan sonra belirliyor kim havacı kim denizci kim karacı diye, o alacağınız belgelerin bir katkısının olacağını sanmıyorum, sevgiler.
  • devorgilla the gunslinger  (21.02.13 16:02:06)
denizcilikle alakalı bi eğitim alırsan denizci olma ihtimalin var. 2 yıllık bir denizcilik bölümü bitiren arkadaşım samsun'da bahriye olarak askerliğini yaptı. 18 aydı o elbette. kısa dönem falansa bilmem.

  • hevipeyra  (21.02.13 16:08:00)
"pilot lisansını verirsen havacı yaparlar" lafı üzerine belge sunup piyade olanlar var, yani olabilecek en alakasız sınıf ve kuvvet çıkabiliyor pek güvenme.

  • theos ek mekhanes  (21.02.13 17:35:25)