Turkiye'de yamac parasutu & skydiving yapmak isteyen yabancilar

Selamlar,

Fransiz bi is arkadasim var, 15-20 kisilik bi grup yamac parasutu ve skydiving icin Turkiye'ye gitmeyi planliyoruz dedi, biraz tatil biraz da spor yapariz diye dusunmusler.

Bana "Turkiye'de bu sporlari yapmak icin herhangi bi belge vs. almamiz gerekiyor mu, yoksa elimizdeki -muhtemelen Fransa'dan temin ettikleri- belgeler vb. dokumanlar yeterli olur mu?" diye sordu. Hic alakamin olmadigi bi konu oldugu icin ne diyecegimi bilemedim, belki aranizda bilen eden vardir.

Sahi nasil oluyor bu isler, adam Fransa'dan kalkip Turkiye'ye gelip ben yamac parasutu yapacagim ulen diyip kafasina estigi tepeye cikamiyordur herhalde degil mi? Bilgi sahibi olan arkadaslar yardimci olabilir sevinirim.

Simdiden tesekkurler.

yamaç paraşütü için konuşuyorum; aynen dediğin gibi, kafasına göre çıkıp bir tepeye uçuyorlar. sadece ölüdenizde sürekli bir yapılanmaya çalışma girişimleri var, ama fransadan belgeleri varsa orda sorsalar bile yeterli olur - ki sorulmuyordu en son.

ne zaman gelecek arkadaşların? yaz tatili amacıyla düşünüyorlarsa ekim ayında hava oyunları festivali oluyor, 2013'te 14.sü düzenlenecek. etkinlikler vs normal sezon uçuşlarından eğlenceli geçiyor.
  • letheavendangered  (07.01.13 12:32:41)