"Anti Arapist" doğru bir cümle mi? Arap Karşıtı, Arap Nefreti İçin...

Profilime; laikçi, kemalist, batıcı gibi görüşün yanına araplardan ve arap kültüründen nefret ettiğimi belirten bişey yazayım diyorum...ne yazayım? "Anti Arapist" doğru bir cümle mi yoksa çok pis salladım mı?

Sıçmış batırmışsın bence. Bir şey diyeceksen arap düşmanı de olsun bitsin. Soruyu okumamıştım da sen bence çok yanlış olmuşsun, baştan başla.

  • no way  (12.12.12 21:42:15 ~ 21:46:00)
Hoş olmamış. Neresini düzelteyim bilemedim.

  • lotesse  (12.12.12 21:47:36)
Aslında antisemitist oluyor dediğin şey ama genelde türkiyede o terim yahudi karşıtlığı olarak algılanıyor.

  • Haldamir  (12.12.12 21:48:04)
@No way

Aslında anlam kaymasına uğramış bir kelime ki kelimeyi incelersek sami ırklarına karşı olan anlamına gelir buna da tüm araplar, yahudiler vs dahildir.
  • Haldamir  (12.12.12 21:54:18)
faşist de geç. daha adını koymadıüın şeyin muhalifi oluyorsun ne güzel.

  • dokunmakalbime  (12.12.12 22:04:20 ~ 22:05:14)
anti-arabic yazman gerekir. Ayrıca ben arapist diye birşey ömrü ahir hayatımda hiç duymadım hakikaten çok pis geçirici sallamışsın.

  • ayazkan  (12.12.12 22:09:11)
antiarabist olabilir. p yumuşar. onun yerine arap karşıtı diyebilirsin.

  • dead and broken  (12.12.12 22:12:03)
arabofobik. en.wikipedia.org

  • muk  (12.12.12 22:37:47)
1. Arap karşıtı yerine ırkçı yazabilirsin.
2. Laikçi, laiklik satan adama denir. Laisizm yanlısına Laik denir.
3. Rica ediyorum Laik ve Kemalist kelimelerinin yanına ırkçı, batıcı, Arap düşmanı kelimelerini yazma, yakışmıyor.
  • sinematematikci  (12.12.12 22:47:11)